کد خبر : 20696

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت:

دریابانی استان بوشهر بیش از ۴ تن مواد مخدر کشف کرد

دریابانی استان بوشهر بیش از ۴ تن مواد مخدر کشف کرد

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: در ۱۱ ماه امسال بیش از ۴ تن مواد مخدر در آب‌های این استان با تلاش دریابانی استان بوشهر کشف شده است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر اظهار داشت: برخورد قاطع با سوداگران مرگ و قاچاقچیان کالا در اولویت برنامه‌های دریابانی قرار دارد.

 

وی از اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی دریابانی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در 11 ماه امسال باندهای حرفه‌ای و کلان مواد مخدر در سواحل استان بوشهر متلاشی شده است.

 

فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به کشفیات مواد مخدر در 11 ماه امسال گفت: با تلاش دریابانی استان بوشهر تا پایان 28  بهمن امسال بیش از 4 تن و 111 کیلوگرم مواد مخدر در سواحل و آب‌های استان بوشهر با تلاش نیروهای دریابانی استان بوشهر کشف شده است.

 

رضایی‌نژاد به برنامه برخورد با قاچاقچیان کالا اشاره کرد و افزود: دریابانان استان بوشهر در سه ماه گذشته با تشدید کنترل مرزهای آبی و اشراف اطلاعاتی و  با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی، چندین باند قاچاق  کالا در حوزه استحفاظی استان بوشهر متلاشی کرده است.

 

وی از کشف 77 هزار و 520 لیتر سوخت قاچاق در سه ماه گذشته خبر داد و بیان کرد: در این مدت 9 هزار نخ سیگار، 63 دستگاه صوتی و تصویری، 3 هزار و 500 متر پارچه و یک تن و 360 کیلوگرم پوشاک قاچاق کشف شده است.

 

فرمانده دریابانی استان بوشهر کشف 3 هزار و 732 عدد لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق را از دیگر کشفیات دریابانی استان دانست و تصریح کرد: در سه ماه گذشته با تلاش ماموران دریابانی استان بوشهر، 943 عدد گوشی تلفن همراه، 1500 عدد لوازم یدکی خودرو، 572 اقلام مخابراتی و دیگر تجهیزات  از قاچاقچیان کشف شده است.

 

رضایی‌نژاد با اشاره به توقیف 34 فروند شناور و دستگیری 21 قاچاقچی کالا خاطرنشان کرد: بر اساس نظر کارشناسان، ارزش ریالی کالاهای مکشوفه قاچاق 647 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

وی با تأکید بر اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا باید حرکت‌های انقلابی، قاطع و جهادی ادامه داشته باشد.

 

تسنیم/

ارسال نظر