کد خبر : 20725

معاون استاندار بوشهر:

۱۷۲ میلیارد تومان به بخش اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان اختصاص‌یافته است

۱۷۲ میلیارد تومان به بخش اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان اختصاص‌یافته است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: در خصوص اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۱۱۵ میلیارد تومان بودجه اختصاص‌یافته بود که با تلاش فعالان مرتبط با موضوع در استان بوشهر، دبیرخانه‌ای که در اداره کار استان بود و بانک‌های عامل این مبلغ به ۱۷۲ میلیارد تومان رسید.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ سعید زرین‌فر صبح امروز در آئین گشایش نمایشگاه توانمندی‌های بخش تعاون استان بوشهر اظهار داشت: باید به مسائل فرهنگی برای توسعه بخش تعاون توجه ویژه شود و برای این کار باید ترویج فرهنگ تعاون را از آموزش و پرورش شروع کنیم.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر بیان کرد: کارگروه رفع موانع از مدافعین بخش تعاون است و در بحث تسهیلات نیز بخش تعاون جزء اولویت‌های ما بوده است به‌گونه‌ای که مجموع فعالیت‌ها صورت گرفته موجب شد که استان بوشهر در بخش پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری مقام دوم کشور را کسب کند.

 

رئیس اتاق تعاون استان بوشهر نیز با بیان اینکه در استان بوشهر سه هزار و ۱۹ تعاونی در گرایش‌های مختلف فعال است گفت: از مهم‌ترین مشکلات بخش تعاون در وهله اول مشکلات فرهنگی است که باید فرهنگ تعاون را از مهدکودک تا دبستان شروع و به سطوح بالاتر بیاوریم و در وهله دوم مسئله سرمایه در گردش این بخش است و در وهله شوم عدم همکاری درست بانک‌ها با تعاونی‌ها است و مرحله بعد مقررات مخل کسب‌وکار ازجمله گرفتاری‌های مالیاتی که باید از مسیر تعاونی‌ها برداشته شود.

 

غلامحسین درایی افزود: ۹۹ درصد تعاونی‌ها بر اثر تحریم‌ها مشکلی برایشان به وجود نمی‌آید که این یکی از محاسن بخش تعاون است.

 

فارس/

ارسال نظر