کد خبر : 20728

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور:

معاون دانشگاه فنی و حرفه‌ای در بوشهر: ۱۶ مرکز نوآوری توسعه فضای کسب و کار راه‌‌اندازی شد

معاون دانشگاه فنی و حرفه‌ای در بوشهر: ۱۶ مرکز نوآوری توسعه فضای کسب و کار راه‌‌اندازی شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور از راه‌اندازی ۱۶ مرکز نوآوری توسعه فضای کسب و کار در دانشگاه فنی و حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ رضا زنگنه با بیان اینکه ماموریت دانشگاه فنی و حرفه‌ای ایجاد اشتغال و کارآفرینی است اظهار داشت: رسالت  تشکیل دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان مرکز آموزش عالی نسل سوم، کارآفرینی و حل مشکل اشتغال جامعه است.

 

وی، با تاکید بر آشنایی دانشجویان با کسب و کار افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای زمینه‌ای را فراهم کرده که دانشجویان در حین تحصیل بتوانند با کسب و کارهای مورد نظر آشنا شوند تا پس از فارغ التحصیلی بازار اشتغال آنان در عرصه کارآفرینی فراهم باشد.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از انعقاد تفاهم نامه با سازمان‌های مختلف خبر داد و بیان کرد: در راستای فراهم شدن فضای کسب کار دانشجویان این دانشگاه،  با  معاونت علمی رئیس جمهور، صندوق نوآوری و شکوفایی، اتاق اصناف، بازرگانی، شرکت شهرک‌های صنعتی، سازمان‌های پژوهشی، علمی، صنعتی و تمام نهادهایی که مسئولیت اجتماعی بر عهده دارند تفاهم‌نامه‌هایی منعقد کرده است.

 

زنگنه از اخذ مجوز ایجاد مرکز رشد خبر داد و تصریح کرد: امسال موفق شدیم مجوز 15 مرکز رشد  از وزارت علوم و معاونت علمی رئیس جمهور دریافت کنیم.

 

وی با بیان اینکه مرکز نوآوری در راستای توسعه فضای کسب و کار در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ایجاد می‌شود افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده  16 مرکز نوآوری توسعه فضای کسب و کار در دانشگاه فنی و حرفه‌ای با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شده که تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه فضای موردنیاز برای راه‌اندازی 16 مرکز نوآوری توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای تامین می‌شود افزود: تامین و تجهیزات موردنیاز این مراکز توسط معـاونت علمی و فنــاوری ریاست جمهوری تهیـه می‌شود.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از ایجاد 160 رشته کاردانی و کارشناسی در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای 30 استان و 120 شهر در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: این دانشگاه‌ها با 173 دانشکده  و 163 هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه دولتی و حضوری کشور شناخته می‌شود.

 

زنگنه با اشاره به اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خاطر نشان کرد: طبق برآوردها، مطالعات و بررسی‌های انجام شده به طور متوسط فارغ التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور 70 درصد اشتغال آنان فراهم می‌شود و این در حالی است که اشتغال برخی از رشته‌ها تا 100 درصد می‌رسد.

 

تسنیم/

ارسال نظر