کد خبر : 20741

ستاندار بوشهر:

پست‌های مدیریتی در بخشداری‌های استان بوشهر به دهیاران توانمند و شایسته واگذار می‌شود

پست‌های مدیریتی در بخشداری‌های استان بوشهر به دهیاران توانمند و شایسته واگذار می‌شود

استاندار بوشهر با تاکید بر افزایش پست‌های مدیریتی به بانوان توانمند جوان استان بوشهر گفت: در این راستا پست‌های مدیریتی در بخشداری‌های استان بوشهر به دهیاران توانمند و شایسته واگذار می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست با بانوان مسئول در دستگاه‌های اجرایی و بانوان دهیار با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: زندگانی حضرت زهرا(س) باید الگوی زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی همگان قرار بگیرد و قطعا زهرای مرضیه(س) الگوی جامعه اسلامی به ویژه بانوان است.

 

وی، با تاکید بر استفاده از ظرفیت مدیریتی بانوان شایسته و توانمندافزود:نیمی از جمعیت جامعه، زنان و بانوان تشکیل می‌دهند و این در حالی است که بانوان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی نقش مهم و تاثیرگذاری داشته‌اند که در این راستا باید از توانمندی بانوان در عرصه‌های مدیریتی استفاده کرد.

 

استاندار بوشهربا بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه خاصی بر بکارگیری بانوان در پست‌های مدیریتی دارد افزود: سیاست دولت این بود که  واگذاری پست‌های مدیریتی به بانوان افزایش یابد که در این راستا در برنامه دولت این مهم به عنوان یک قانون تکلیف شده است.

 

گراوند از افزایش مدیریت بانوان در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بر اساس برنامه دولت باید 30 درصد پست‌های مدیریتی به بانوان واگذار شود که در استان بوشهر پست‌های مدیریتی بانوان از شش درصد قبل از دولت تدبیر و امید اکنون به 14.5 درصد رسیده است و ان‌شالله به 30 درصد افزایش می‌یابد.

 

وی، با تاکید ادامه واگذاری پست‌های مدیریتی به بانوان شایسته و توانمند گفت: فرایند انتصاب 2 بخشدار بانو در استان در حال انجام است و در این راستا باید سهم خانم‌های توانمند و شایسته در پست‌های سیاسی استان بوشهر بیشتر شود و شتاب یابد.

 

استاندار بوشهر با بیان اینکه ساختار واگذاری پست مدیریتی در وزارت کشور به صورت پلکانی است خاطر نشان کرد: دهیاران در عرصه خدمات رسانی به مردم نقش مهمی دارند که باید از ظرفیت دهیاران بانو  در عرصه مدیریتی که توانمندی خود را اثابت کرده‌اند استفاده کرد.

 

گراوند تاکید کرد: در این راستا پست‌های مدیریتی در بخشداری‌های استان بوشهر به دهیاران توانمند و شایسته واگذار می‌شود.

 

وی، هنر مدیریت را ارائه خدمات به جامعه در سخت‌ترین شرایط دانست و تصریح کرد: اکنون که در شرایط سخت منابع و مسائل مالی قرار داریم، هنر مدیران جامعه باید این باشد که در این شرایط خدمات لازم به جامعه ارائه کند.

 

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به صرفه‌جویی در منابع مالی اجرای برنامه‌ها و طرح‌ها خاطر نشان کرد: هنر مدیران باید این باشد که در شرایط سخت، کمبودهای جامعه را جبران کند و مدیران نباید تسلیم مشکلات شوند.

 

گراوند با اشاره به توانمندی بانوان در عرصه‌های گوناگون خاطر نشان کرد: بانوان در عرصه‌های تولید  محصولات صنایع دستی،  حوزه اشتغال و صنایع روستایی و کارآفرینی موفق عمل کرده‌اند که نشان از شایستگی بانوان استان بوشهر است.

 

وی، با تاکید بر شناسایی دهیاران موفق و توانمند تصریح کرد: با همه کم و کاستی‌ها، مدیران زن در استان بوشهر موفق عمل کرده‌‌اند و بکارگیری دهیاران بانو در پست‌های مدیریتی استان بوشهر مورد توجه قرار دارد.

 

تسنیم/

ارسال نظر