کد خبر : 20743

رئیس شورای شهر بوشهر:

التهابات ایجاد صف‌های طولانی دریافت گوشت مرغ در ‌بوشهر فروکش کرد‌

التهابات ایجاد صف‌های طولانی دریافت گوشت مرغ در ‌بوشهر فروکش کرد‌

رئیس شورای شهر بوشهر با تاکید بر افزایش مراکز توزیع گوشت مرغ و قرمز با قیمت مصوب گفت: افزایش مراکز عرصه گوشت قرمز و مرغ التهابات ایجاد صف‌های طولانی را در شهر بوشهر فروکش کرده است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ ابوذر دهدار صبح امروز در نشست با مسئولان اجرایی استان بوشهر با انتقاد از مشکلات اقتصادی در جامعه اظهار داشت: مردم از گرانی‌های موجود در عذاب هستند که بخش عمده آن ناشی از افزایش میزان نقدینگی و خاصیت تورم‌زایی آن است.

 

وی با بیان اینکه در فرایند تولید مشکلی در کشور وجود ندارد افزود: افزایش میزان نقدینگی در جامعه و افزایش تورم سبب کاهش میزان خرید مردم شده و در حالی که در فرایند تولید در سطح کشور مشکلی وجود ندارد اما مردم قدرت خرید چندانی ندارند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت بانک‌ها تصریح کرد: این شرایط فقط با اصلاح رویه‌های کلان بانکی مقدور است هر چند نیاز است که دولت چتر حمایتی خود را بر سر دهک‌های جامعه بیشتر بگستراند.

 

دهدار با اشاره به صف‌های ایجاد شده برای دریافت گوشت قرمز و مرغ تصریح کرد: اگر مجریان با یک برنامه ریزی مناسب و افزایش مراکز پخش، اقدام به توزیع این دو کالای اساسی می‌کردند ضمن جلوگیری از  تشکیل این صف‌ها کرامت مردم نیز حفظ می‌شد.

 

وی عنوان کرد: هر چند شورای شهر بوشهر فاقد جایگاه اجرایی بوده اما به عنوان نمایندگان مردم در یک پارلمان محلی تلاش می‌کند که مشکلات مردم را بدون هیاهوی رسانه‌ای به گوش مسئولان برسانند .

 

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر تاکید کرد: این پیگیری‌ها سبب شد تا هم اینک شاهد افزایش مراکز عرصه گوشت قرمز و مرغ بوده‌ایم که التهابات ایجاد صف‌های طولانی را فروکش کرده است.

 

دهدار با اشاره به اینکه در صورت برنامه‌ریزی و تدبیر مناسب توسط مسئولان، این نوع صف‌ها برای دریافت کالاهای نیازی  ایجاد نمی‌شود گفت: مردم به خوبی می‌دانند که کشور وارد یک جنگ اقتصادی شده و نیاز است با صبوری اجازه ندهند دشمن از این شرایط سوء استفاده کند.

 

وی بیان کرد: همه اعضاء شورای شهر از همین مردم هستند و مشکلاتی که در حوزه گرانی کالا ایجاد شده را به خوبی درک می‌کنند و با تحلیل این مشکلات، آن بخشی که با یک مدیریت کارآمد قابل حل شدن است را به مسئولان دولتی پیشنهاد و برای اجرای آن به شکل کارشناسی اصرار می‌ورزند.

 

تسنیم/

ارسال نظر