کد خبر : 20749

فرماندار شهرستان جم:

خط انتقال آب سد باغان جم با اعتبار شرکت پالایش گاز فجر جم تکمیل می‌شود

خط انتقال آب سد باغان جم با اعتبار شرکت پالایش گاز فجر جم تکمیل می‌شود

فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه آب سد باغان تا سال ۹۹ به صنایع شهرستان جم می‌رسد گفت: خط انتقال آب سد باغان به بخش ریز تا پایان سال ۹۸ با تامین اعتبار شرکت پالایش گاز فجر جم تکمیل می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ محمد حسینی عصر امروز در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان جم با بیان اینکه شرایط سفره‌های آب زیرزمینی شهرستان جم اصلا خوب نیست اظهار داشت: اگر در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خانگی صرفه جویی نکنیم از ابتدای سال 98 وارد بحران جدی می‌شویم.
 

وی با تاکید بر آگاهی بخشی در صرفه‌جویی آب افزود: باید از ظرفیت رسانه‌ها، فضای مجازی، مجامع عمومی، شوراها، منتقدان و نخبگان جامعه برای آگاه سازی در حوزه آب بهره برد چراکه متاسفانه در بخش اطلاع رسانی، اقدامات دستگاه‌های مسئول بسیار ضعیف است.
 

فرماندار جم با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی تصریح کرد: اگر دستگاه‌های مسئول در حوزه آبرسانی نیاز به حفر چاه یا کف‌شکنی چاه آب دارند باید تا پایان امسال اقدامات لازم را انجام دهند تا در سال آتی با مشکل مواجه نشوند.
 

حسینی با اشاره به اینکه در عرصه  فعالیت سنگ شکن‌ها، دستگاه‌های اجرایی فقط مجوز صادر کردند گفت: دستگاه‌های اجرایی بر روند و میزان برداشت  سنگ شکن‌ها نظارتی نداشته‌اند و با صدور مجوزهای غیر اصولی، هزاران نفر دچار بحران‌های زیست محیطی کرده‌اند.
 

وی تاکید کرد: قرار شد سنگ شکن‌ها به سمت واریز کوهی بروند تا بیش از این آسیب به بستر رودخانه‌های شهرستان جم وارد نشود اما تاکنون اقدامی در این زمینه نشده است.
 

فرماندار جم با تاکید بر استقبال از طرح‌های اشتغال‌زایی گفت: از اشتغال‌زایی استقبال می‌کنیم اما نباید این اشتغال‌زایی به قیمت نابودی منابع آب زیرزمینی شهرستان جم باشد و ادامه این وضعیت پذیرفتنی نیست و با قاطعیت برخورد می‌شود.
 

حسینی حفظ حریم و بستر رودخانه‌ها را ضروری دانست و تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی با همکاری شوراها و شهرداران و دهیاران، اجازه سوء استفاده و تجاوز به انفال ندهند.
 

وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی باید میان متخلفان سودجو و فرصت طلب با کشاورزی که از این طریق امرار معاش می‌کند تفاوت قائل شد تصریح کرد: اگر فردی به قصد سودجویی در حال تخلف است باید با قاطعیت برخورد شود اما نمی‌توان به معیشت کشاورزان خرد شهرستان جم که زندگی را از این طریق اداره می‌کنند سخت گرفت. 

 

فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه  خط انتقال آب  از سد باغان به ریز با اعتبارات شرکت گاز تکمیل  می‌شود گفت: خط انتقال آب سد باغان به بخش ریز تا پایان سال 98 با تامین اعتبار شرکت پالایش گاز فجر جم تکمیل می‌شود.

 

حسینی  از انتقال آب سد باغان تا سال 99 به صنایع شهرستان جم خبر داد و بیان کرد: قرار شده بخشی از آب برنامه ریزی شده از طریق این خط به شرکت پالایش گاز فجر جم و صنایع مستقر در بخش ریز منتقل و برداشت از سفره‌های زیر زمینی دشت ریز متوقف شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر