کد خبر : 20750

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

معاون رئیس جمهور در کنگان: عمارت‌های تاریخی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

معاون رئیس جمهور در کنگان: عمارت‌های تاریخی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به جایگاه استان بوشهر در عرصه گردشگری و ابنیه‌های تاریخی گفت: برای احیاء عمارت‌های تاریخی، این ابنیه‌ها از جمله قلعه نصوری کنگان به بخش خصوصی و فعالان بخش گردشگری واگذارمی‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ علی‌اصغر مونسان عصر امروز در بازدید از جاذبه‌های گردشگری و ابنیه‌های تاریخی شهرستان کنگان با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه گردشگری از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است اظهار داشت: بوشهر یکی از استان‌های دارای ابنیه‌های تاریخی منحصر بهفرد است که نشان از پیشینه تاریخی درخشان این استان دارد.

 

معاون رئیس جمهور از ظرفیت و جاذبه‌های بالای گردشگری استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با توجه به ظرفیت ویژه گردشگری استان بوشهر، تقویت زیرساخت‌های گردشگری مورد توجه ویژه است که در این راستا طرح‌های گردشگری توسعه می‌یابد.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از قلعه نصوری کنگان با تاکید بر واگذاری این بنای تاریخی به فعالان بخش گردشگری افزود:  برای احیاء عمارت‌های تاریخی، این ابنیه‌ها از جمله قلعه نصوری کنگان به بخش خصوصی و فعالان بخش گردشگری واگذارمی‌شود.

 

مونسان از روند ساخت هتل 5 ستاره در منطقه گردشگری برکه‌چوپان کنگان بازدید و افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران در عرصه زیرساخت‌های گردشگری از جمله ساخت هتل مورد توجه ویژه این سازمان است.

 

وی از خلیج نایبند در شهرستان عسلویه دیدن کرد و  خاطر نشان کرد: استان بوشهر در عرصه سواحل و پارک‌های دریایی دارای جاذبه‌های فراوانی است که از فعالان گردشگری این حوزه‌ها حمایت می‌شود.

 

معاون رئیس جمهور توسعه توریسم و گردشگری خارجی را در اولویت برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: صنعت گردشگری در کشور توسعه و رونق یافته به‌گونه‌ای که سفر گردشگران خارجی به ایران امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش قابل توجهی یافته است.

 

تسنیم/

ارسال نظر