کد خبر : 20751

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور:

معاون وزیر راه: ۲۱ شهر جدید در کشور در حال ساخت است

معاون وزیر راه: ۲۱ شهر جدید در کشور در حال ساخت است

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور از ساخت ۲۱ شهر جدید در استان‌ها خبر داد گفت: سال آینده عملیات اجرایی شهر جدید تابناک در لامرد فارس و شهر تیس در چابهار آغاز می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حبیب‌الله طاهرخانی ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌‌های عمرانی در شهر جدید عالیشهر بوشهر با بیان اینکه  این شهردارای 25 هزار نفر جمعیت است اظهار داشت:  یکی از سیاست‌های مهم در شهرهای جدید هویت سازی در شهرها است که راه‌اندازی مراکز مجتمع فرهنگی و هنری نقش مهمی در این راستا دارد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح مجتمع فرهنگی هنری آفتاب عالیشهر خبر داد و بیان کرد: این مجتمع فرهنگی هنری بر اساس نیاز و مطالبات جمعیت این شهر طراحی و ساخته شده که می‌تواند در هویت بخشی در عالیشهر اثرگذار باشد.

 

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور با تاکید بر توسعه طرح‌های فرهنگی در شهرهای جدید گفت: یکی از نیازهای مهم و اساسی در شهرهای جدید شکل گیری هویت فرهنگی است که ایجاد فضاهای فرهنگی در این راستا نقش ارزنده‌ای دارد.

 

طاهرخانی با تاکید بر تعاملات فرهنگی و اجتماعی در شهرهای جدید خاطر نشان کرد: ایجاد مجتمع‌های فرهنگی هنری می‌تواند تعاملات اجتماعی در شهرهای جدید را افزایش دهد و  هویت‌ساز باشد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این نکته که شهر باید دارای نماد فرهنگی و اجتماعی باشد تصریح کرد: در بعداز انقلاب اسلامی پروژه‌ها و طرح‌های مهمی در کشور اجرا و افتتاح شد ولی  بیشتر بناهای ساخته شده هویت ساز نبودند.

 

وی با بیان اینکه باید در طراحی و اجرای ساختمان‌ها و بناها موضوع هویت و نماد مورد توجه قرار بگیرد افزود: پروژه‌های اجرایی در مجموعه شهرهای جدید با رویکرد هویت‌سازی مورد توجه قرار گرفته است.

 

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور طراحی و برگزاری رویدادهای فرهنگی در شهرهای جدید را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: انتخاب هفته‌ای به نام عالیشهر و برگزاری برنامه‌های فرهنگی بسیار مهم و پسندیده است چراکه این رویداد فرهنگی ضمن تقویت ارتباطات اجتماعی، مردم را در تعامل اجتماعی بیشتر به هم نزدیک می‌کند.

 

طاهرخانی از ساخت 21 شهر جدید در استان‌ها خبر داد گفت: سال آینده عملیات اجرایی شهر جدید تابناک در لامرد  فارس و شهر تیس در چابهار آغاز می‌شود.

 

وی با قدردانی از توجه به توسعه زیرساخت‌ها در شهر جدید عالیشهر بوشهر تصریح کرد: اجرای روبناها، زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف آموزشی، تفریحی، فرهنگی، درمانی، خدماتی و دیگر طرح‌های مورد نیاز و مطالبه مردم در شهر جدید عالیشهر مورد توجه ویژه قرار دارد.

 

تسنیم/

ارسال نظر