کد خبر : 20760

امام جمعه موقت بوشهر گفت:

امام جمعه موقت بوشهر: ایران در بازسازی سوریه ‌مشارکت خو‌اهد کرد

امام جمعه موقت بوشهر: ایران در بازسازی سوریه ‌مشارکت خو‌اهد کرد

امام جمعه موقت بوشهربا اشاره به پیروزی سوریه در مقابل دشمنان و تجلیل رهبر معظم انقلاب از بشار اسد و ارائه لقب قهرمان جهان عرب به وی گفت: با حضور ایران بازسازی سوریه و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایران انجام می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حجت‌الاسلام سیدغلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به جایگاه احسان و نیکوکاری اظهار داشت: انفاق، احسان و نیکوکاری از ویژگی‌های مسلمانان است که در این راستا خداوند متعال در قرآن کریم تاکید کرده است کسانیکه انفاق در راه خداوند می‌کنند 700 برابر ان پاداش دریافت می‌کنند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، انفاق را کاری ارزشمند و ماندگار دانست و تصریح کرد: فقرزدایی و رسیدگی به مستمندان از عوامل مهم انفاق در راه خدا است که در این راستا همگان باید به آن توجه کنند.

 

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر رسیدگی به ایتام و فقرا در آستانه سال جدید تصریح کرد:  مردم نیکوکار کشورمان هر ساله در آستانه سال جدید و نوروز در رسیدگی به نیازمندان تلاش می‌کنند که انتظار می‌رود امسال که در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم به مستمندان و افراد فقیر و متوسط جامعه توجه ویژه در راستای کمک رسانی شود.

 

‌هاشمی با گرامیداشت 14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد به دستور امام راحل افزود: امام راحل این نهاد را در راستای رسیدگی به فقرا، محرومان و ایتام تاسیس کردند که انتظار می‌رود در آستانه نوروز، مردم در رسیدگی به محرومان و ایتام در شرایط سخت اقتصادی تلاش مضاعفی کنند.

 

وی، به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) پرداخت و با بیان اینکه مداحان باید در راستای اهداف انقلاب هنرهای خود را عرضه کنند افزود: فعالیت ذاکران، مداحان و خادمان اهل بیت(ع) باید با فکر و اندیشه عمیق و شیوه‌های هنری به سمت و سوی اهداف انقلاب باشد.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر این نکته که مداحان باید در فعالیت خود در جامعه اثرگذار باشند گفت: مداحان خیلی می‌توانند برای رسیدن به نقطه مطلوب و اهداف انقلاب اثرگذار باشند.

 

امام جمعه موقت بوشهر تاکید کرد: مداحان باید هدف‌های انقلاب را  روشن، با فکر باز و اندیشه عمیق در شعر بگنجانند و با صدای خوش و شیوه‌های هنری بیان کنند.

هاشمی افزود: وظیفه مداحان و ذاکران سوق دادن مردم به سمت اهداف انقلاب و شکل گیری جامعه‌ای مومن، سالم، همراه با رفاه مادی، شوکت بین المللی و وحدت معنوی است.

 

وی ترویج از بین بردن حیاء و عفت را از اهداف دشمنان دانست و افزود: امروز دشمن به شیوه‌های مختلف با القائات غربی‌ها ازدواج دیرهنگام، سخت، فرزندآوری کم، ازدواج سفید و از بین بردن حیا و عفت را ترویج می‌دهد.
 

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند با این شیوه نظام خانواده را از بین ببردافزود: با کمال تاسف در این راستا دشمن تا اندازه‌ای موفق بوده است.

 

امام جمعه موقت بوشهربا اشاره به اینکه نظام سرمایه‌داری بین‌الملل و رژیم صهیونیستی تصمیم برنابودی بنیان خانواده در جهان گرفته است گفت: برای حفظ و تقویت ارکان نظام خانواده در جامعه باید همگان تلاش کنند تا دشمن به اهداف خود نرسد.

هاشمی ترویج فرهنگ غربی از طریق فضای مجازی را یکی از شیوه‌های تحقق اهداف دشمن دانست و تاکید کرد: فضای مجازی که می‌تواند در راستای تحکیم بنیان خانواده اثرگذار باشد امروز از جمله مهمترین ابزار برای تشتت و بهم زدن ریشه خانواده‌ها به شمار می‌رود.

 

وی با بیان اینکه امروز نوک پیکان دشمن مسئله فرهنگی به ویژه خانواده است تصریح کرد: بسیاری از مردم با انتشار برخی مطالب ناخواسته به صورت غیرمستقیم در زمین دشمن بازی می‌کنند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به سفر بشار اسد به ایران و ملاقات با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور بیان کرد: اهداء مدال پرافتخار قهرمان جهان عرب به رئیس جمهور سوریه نمونه بارز مقاومت آن در مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است.

‌‌

هاشمی با بیان اینکه این مدال  تاقبل از این مربوط به جمال عبدالناصر رئیس جمهور مصر بود گفت: به سبب مقاومت بشار اسد در مقابل  جبهه اسرائیل امروز این مدال و لقب از آن رئیس جمهور سوریه است.

 

وی، تثبیت سیاسی و نظامی دولت سوریه و آغاز سفرهای خارجی را از جمله مهمترین پیام‌های سفر رئیس جمهور سوریه به ایران دانست و تصریح کرد: سفربشار اسد به ایران بیانگر ایجاد و تحکیم ثبات در سوریه با وجود همه توطئه‌ها و فعالیت گروه‌های تروریستی مبنی بر برکناری رئیس جمهور و تقسیم سوریه، است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر آثار و پیامدهای دیگر سفر رئیس جمهور سوریه به ایران را برشمرد و گفت: این سفر پس از 8 سال محقق می‌شود که نشان می‌دهد سوریه در مقابل دشمنان از جمله استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و گروه‌های تروریستی و تکفیری‌ها به پیروزی رسیده است.

 

وی، تقدیر و تجلیل از خدمات و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به سوریه در مبارزه با تروریسم، پاسخ به حامیان عربی و غربی تروریسم در نشست ورشو و شرم‌الشیخ، بیانگر پیروزی مقاومت و اضمحلال غرب را از جمله دیگر پیامدهای سفر رئیس جمهور سوریه به ایران عنوان کرد.

 

‌هاشمی با اشاره به  همکاری ایران در بازسازی سوریه  تاکید کرد: جمهوری اسلامی در نجات سوریه از دست دشمنان داخلی و خارجی موثر و شهدای زیادی تقدیم کرد و در همین راستا باید این پیروزی با حضور و مشارکت ایران و بخش خصوصی برای بازسازی سوریه تکمیل شود.

 

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه دشمنان سوریه برای بازسازی این کشور اعلام آمادگی کرده‌اند تصریح کرد: کشورهایی که تا دیروز می‌خواستند سوریه از بین برود و تقسیم شود امروز با کمال وقاحت برای افتتاح سفارتخانه‌هاو کنسولگری خود و بازسازی سوریه پیشقدم شدند.

 

ی با اشاره به 15 اسفند روز درختکاری افزود: توجه به حفاظ محیط زیست و توسعه سرسبزی از جمله درختکاری زمینه توسعه و پیشرفت و سلامت جامعه را فراهم می‌کند که باید همگان در این راستا تلاش کنند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت سالروز ارتحال علامه میرزا معتقد اهرمی، صاحب قرآن رمزدار افزود: این روز به نام روز قرآن و عترت بوشهر تعیین شده که در این راستا انس با قرآن کریم که راه نجات انسان از سختی‌ها و مشکلات است باید مورد توجه قرار بگیرد

 

تسنیم/

ارسال نظر