کد خبر : 20764

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت:

یک‌ میلیارد ریال وام به کارفرمایان بوشهری در قبال اشتغال مددجویان پرداخت می‌شود

یک‌ میلیارد ریال وام به کارفرمایان بوشهری در قبال اشتغال مددجویان پرداخت می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: تا سقف یک‌ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به کارفرمایان بوشهری برای استخدام مددجویان جویای کار این نهاد پرداخت می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ احمد لطفی صبح امروز در نشست با مسئولان اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به راهبرد این نهاد برای ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت اظهار داشت: کمیته امداد در یک تعامل و همکاری با کارفرمایان و صاحبان مشاغل خرد و کلان، در صورت به‌کارگیری مددجویان جویای شغل تحت حمایت بسته‌های تشویقی ویژه برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

 

لطفی با بیان اینکه این بسته‌های تشویقی به منظور ایجاد انگیزه در کارفرمایان برای به‌کارگیری مددجویان جویای کار در نظر گرفته شده است گفت: تا سقف  یک‌ میلیارد ریال وام اشتغال به این کارفرمایان در قبال استخدام مددجویان جویای کار پرداخت می‌شود.

 

وی  افزود: کمیته امداد آمادگی دارد به کارفرمایان در ازای به‌کارگیری هر مددجو مبلغ 20 میلیون تومان به هر کارفرما تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت کند.

 

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: علاو بر این در دو سال متوالی حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد برای هر مددجو پرداخت می‌شود.

 

وی یکی دیگر از بسته‌های تشویقی را پرداخت حق‌الزحمه به کارفرمایان عنوان و خاطرنشان کرد: به‌ازای به‌کارگیری هر نفر برابر نصف حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار به صاحبان مشاغل پس از به‌کارگیری نیرو پرداخت می‌شود.

 

لطفی بیان کرد: کارفرمایان و صاحبان مشاغل خرد و کلانی که تمایل به استفاده از بسته‌های تشویقی امداد برای به‌کارگیری مددجویان جویای شغل را دارند می‌توانند به دفاتر کمیته امداد در سرا سر استان مراجعه کنند.

 

تسنیم/

ارسال نظر