کد خبر : 20768

مدیرکل امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:

مدارس سراسر کشور با کمبود ۱۳۰ هزار مربی تربیتی روبه‌رو است

مدارس سراسر کشور با کمبود ۱۳۰ هزار مربی تربیتی روبه‌رو است

مدیرکل امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مربیان پرورشی مسئولیت بسیار مهمی در تربیت دانش‌آموزان بر عهده دارند گفت: اکنون مدارس با کمبود حدود ۱۳۰ هزار مربی و مشاور تربیتی روبه‌رو است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ مسعود شکوهی ظهر امروز در آیین تجلیل از معاونان، مربیان پرورشی و مشاوران مدارس شهرستان جم با بیان اینکه نقش تربیتی مربیان پرورشی در مدارس بسیار مهم و برجسته است اظهار داشت: معاونان و مربیان پرورشی به عنوان سفیران علم و اخلاق در مدارس تلقی می‌شوند چرا که  نقش آنان در تربیت آینده سازان شاخص و برجسته است.

 

وی امور تربیتی را  سکاندار برنامه‌های پرورشی با محوریت تربیت دینی در مدارس دانست و تصریح کرد: تعلیم و تربیت در جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه زیرساخت‌های پیشرفت دارد که توجه به حوزه تعلیم، تربیت، حفظ شان و مقام معلم امری مهم و ضروری است.

 

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش نقش اثرگذار مربیان پرورشی و کارشناسان مشاوره در کاهش آسیب‌های اجتماعی مدارس را مهم دانست و افزود: مربیان پرورشی به عنوان طلایه‌داران عرصه تعلیم و تربیت، مسئولیت بسیار مهمی در تربیت دانش‌آموزان بر عهده دارند.

 

شکوهی با بیان اینکه مقطع ابتدایی دوره شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان است تصریح کرد: حضور مشاوران در مقطع ابتدایی دوره شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان ضروری است.

 

وی از کمبود حدود 130 هزار مربی و مشاور در مدارس کشور خبر داد و تصریح کرد: بازنشسته شدن بخشی از کارکنان فرهنگی آموزش و پرورش، بخش تعلیم و تربیت مدارس را با چالشی جدی روبه‌رو  و در این راستا تعیین  ساعت‌های حق‌التدریس بخشی از این کمبود جبران می‌کند.

 

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش نماز را به عنوان یکی از مبانی اعتقادی و دینی پایه فعالیت‌های تربیتی مربیان در مدارس دانست و تاکید کرد: همه ما موظفیم نسبت به آموزش این فریضه الهی در مدارس توجه ویژه و جدی داشته باشیم.

 

شکوهی با تاکید بر استفاده از ابزارهای تشویقی در امر اقامه نماز در مدارس افزود: در مقطع ابتدایی باید به‌جای استفاده از الزام و اجبار، بیشتر از ابزارهای تشویقی برای جذب دانش‌آموزان به اقامه نماز استفاده کرد تا با نهادینه کردن این فریضه مهم، دانش‌آموز خود واجبات دینی را انجام دهد.

 

تسنیم/

ارسال نظر