کد خبر : 20770

فرماندار شهرستان دیر:

فضای مجازی آگاهی‌ دانش‌آموزان را بیشتر کرد/ گفتمان تفهیم آموزه‌های دینی باید متفاوت از گذشته باشد

فضای مجازی آگاهی‌ دانش‌آموزان را بیشتر کرد/ گفتمان تفهیم آموزه‌های دینی باید متفاوت از گذشته باشد

فرماندار شهرستان دیرگفت: امروزه برای تفهیم و یادگیری بهتر مفاهیم و آموزه‌های دینی و اسلامی و پرورشی باید نوع گفتمان ما نسبت به قبل متفاوت‌تر شود چون با وجود فضای مجازی آگاهی‌های دانش‌آموزان بیشتر شده

به گزارش بوشهر ۲۴؛ کریم علی‌حسنی پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از مربیان و معاونین پرورشی شهرستان دیر با تبریک هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی اظهار داشت: آموزش و پرورش دو رکن تفکیک‌ناپذیر هستند اما فعالیت‌های حوزه پرورشی نسبت به قبل حساس‌تر و ظریف‌تر شده است.

 

فرماندار شهرستان دیر افزود: امروزه برای تفهیم و یادگیری بهتر مفاهیم و آموزه‌های دینی و اسلامی و پرورشی باید نوع گفتمان ما نسبت به قبل متفاوت‌تر شود چون با وجود فضای مجازی آگاهی‌های دانش‌آموزان بیشتر شده لذا مربیان پرورشی باید سطح علمی خود را بالاتر برده و از روش‌های آموزشی بروز استفاده کنند و با تحلیل‌های خود دانش‌آموزان را راهنمایی کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه خانواده رکن اصلی تربیت فرزندان است، عنوان کرد: متأسفانه اکثر خانواده‌ها کمتر به مباحث تربیتی فرزندان خود توجه می‌کنند و به نوعی تمام بار این مسؤولیت مهم را به مدارس و آموزش و پرورش واگذار کرده‌اند و موجب شده تا وظیفه آموزش و پرورش سنگین‌تر شود.

 

علی‌حسنی با بیان اینکه  مؤلفه‌های تربیت اسلامی باید در مدارس تقویت شود،گفت: مربیان و معلمان باید با استفاده از خصلت‌هایی مانند راستگویی، نوع دوستی و اخلاق خوب، نشاطی که در وجود دانش‌آموزان است را به سمتی سوق دهند که به انحراف کشیده نشود و زمینه رشد فکری آنها را فراهم کنند.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر گفت: استمرار و بقای هر جامعه‌ای مستلزم این است که مجموعه‌ای از باورها به نسل دیگر منتقل شود که آموزش و پرورش بهترین مکان برای این مهم است و معلمان و مربیان نیز بهترین افراد برای انتقال این مفاهیم و نگرش ها هستند.

 

احمد عبدالله‌زاده  هدف از تأسیس امور تربیتی را حفاظت از ارزش‌ها و عقاید برشمرد و آن را افتخاری برای آموزش و پرورش خواند و افزود: بیشترین بار حفاظت و حراست از مرزهای اعتقادی و عقیدتی و حفظ ارزش‌های اسلامی بر دوش معلمان بویژه مربیان حوزه پرورشی است.

 

وی با اعلام اینکه فعالیت‌های خوبی در حوزه پرورشی در آموزش و پرورش شهرستان دیر انجام گرفته است، ابراز کرد: اعزام 800 نفر از دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور و مناطق جنگی، شرکت 700 دانش‌آموز در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی، قرآن، عترت و نماز و  اقامه نماز به صورت روزانه با حضور سه هزار نفر از دانش‌آموزان  و برگزاری کارگاه‌های متعدد در زمینه آسیب‌های اجتماعی از جمله این عملکردها می‌باشد.

 

در این آیین از مربیان  پرورشی، بهداشت، تربیت‌بدنی و مشاورین مرتبط با حوزه امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان دیر تجلیل شد.

 

فارس/

ارسال نظر