کد خبر : 20776

ناظر طرح هفته‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:

هفته‌های قرآنی در ۵ استان کشور برگزار شد

هفته‌های قرآنی در ۵ استان کشور برگزار شد

ناظر طرح هفته‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هفته‌های قرآن و عترت امسال در ۵ استان برگزار شد و مورد استقبال مردم به ویژه جامعه قرآنی قرار گرفت.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ ایرج دلاور رفیعی  عصر امروز در حاشیه برگزاری  آیین قرآنی در خورموج  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه هفته قرآن و عترت نقش مهمی در گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی دارد اظهار داشت: تحقق زیست بوم قرآنی و عملیاتی شدن سبک زندگی اسلامی و سیره ائمه معصومین (ع) در زندگی از اهداف مهم برگزاری هفته‌های قرآن و عترت است. 

 

وی ترویج و تبلیغ فرهنگ و مفاهیم قرآنی را از دیگر اهداف برگزاری هفته‌های قرآن و عترت دانست و تصریح کرد:توجه به  سطح کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی و افزایش ارتباط سازمانی و تعامل مثبت بین دستگاه‌های فعال در حوزه فرهنگ و قرآن از دیگر اهداف برگزاری هفته قرآنی است.

 

ناظر طرح هفته‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تاکید بر  مشارکت همه دستگاه‌های فرهنگی در امر ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه گفت: هفته‌های قرآنی و عترت امسال در 5 استان برگزار شد و مورد استقبال مردم به ویژه جامعه قرآنی قرار گرفت.

 

رفیعی با بیان اینکه امسال دومین دوره هفته قرآن و عترت در استان‌ها  برگزار شده است افزود: این برنامه در استان فرهنگی دوست داشتنی بوشهر با شکوه خاصی برگزار شد که نشان از انس داشتن مردم این استان به کتاب وحی است.

 

وی بیان کرد: در برنامه هفته قرآن و عترت، تنوع در رشته‌های فرهنگی، بخش کودکان و خصوصا رشته‌های خاص استان بوشهر مانند  پامنبری و شروه خوانی به شکل خوب برگزار شد.

 

ناظر طرح هفته‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: شاخص برنامه‌ها با تقویت و مشارکت بخش مردمی در اجرای برنامه‌های قرآنی و توجه ویژه به حوزه عترت و درقالب موضوع سبک زندگی اسلامی و تبلیغ و ترویج مفاهیم حیات بخش قرآنی مورد توجه است.

 

رفیعی تاکید کرد: فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمام استانهای کشور است

 

تسنیم/

ارسال نظر