کد خبر : 20777

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر:

۲۲ پروژه دربخش‌های آبخیزداری، جنگل‌کاری و مرتعداری در استان بوشهر اجرا شد

۲۲ پروژه دربخش‌های آبخیزداری، جنگل‌کاری و مرتعداری در استان بوشهر اجرا شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به تخصیص اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های آبخیزداری و عملیات بیولوژیکی گفت: با این اعتبار ۲۲ پروژه دربخش‌های آبخیزداری، جنگل‌کاری و مرتعداری در استان بوشهر اجراء شده است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ غلامرضا منتظری ظهر امروز در آیین روز درختکاری در روستای بنه‌گز تنگستان با بیان اینکه تنوع اقلیمی استان بوشهر متعدد است اظهار داشت: رویشگاه‌های متعددی در استان بوشهر وجود دارد و از مجموع  1.7 میلیون  هکتار اراضی ملی، 1.2 میلیون هکتار مراتع است.

 

وی با بیان اینکه در استان بوشهر 200 هزار هکتار جنگل وجود دارد خاطر نشان کرد: از این میزان 34 هزار هکتار توسط  سازمان‌های مردم نهاد ایجاد شده است.

 

منتظری با بیان اینکه از ابتدای برنامه اول توسعه تاکنون 760 سازه آبخیزداری در استان احداث شده است افزود: در صورت ایجاد شرایط مساعد، 137 میلیون مترمکعب استحصال آب می‌شود البته نیازهای ما بیش از این میزان است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه تثبیت شن‌های روان از اقدامات بزرگ این اداره کل است تصریح کرد: از همه مسئولان، مردم و سمن‌ها و علاقمندان به منابع طبیعی انتظار می‌رود برای توسعه آبخیزداری و آبخوان‌داری، از منابع طبیعی حمایت کنند.

 

وی، با اشاره به تخصیص اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های آبخیزداری و عملیات بیولوژیکی گفت: با این اعتبار 22 پروژه در بخش‌های آبخیزداری، جنگل‌کاری و مرتعداری در استان بوشهر اجراء شده است.

 

منتظری از صدور 1.6 میلیون هکتار سند برای عرصه‌های منابع طبیعی خبر داد و بیان کرد: این مهم در راستای اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی و منابع طبیعی محقق شده  است.

 

تسنیم/

ارسال نظر