کد خبر : 20781

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:

زمان رسیدن اورژانس جاده ای به محل حادثه ۱۰دقیقه وحوادث شهری ۶دقیقه است

زمان رسیدن اورژانس جاده ای به محل حادثه ۱۰دقیقه وحوادث شهری ۶دقیقه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:خیرین استان بوشهر اقدام به راه‌اندازی بیمارستان پیشگیری از سرطان نموده اند که بزودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ دکتر کشمیری (رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر): مصرف قلیان باعث چند برابر شدن احتمال ابتلا به سرطان مثانه می‌شود.

 

کباب زغالی بخوریم یا نخوریم؟ 

آیا کـبـاب زغـالـی سرطان‌زا است؟

 

راه‌اندازی بیمارستان پیشگیری از سرطان با همکاری خیرین

 

کمک 20میلیارد تومانی خیرین استان به حوزه‌ی سلامت در سال جاری

 

سرطان مثانه از عوارض مصرف قلیان است

 

بیش از 25میلیارد ریال برای ساکنین استان بوشهر صرف خرید مکمل و مواد معدنی شده است. 

 

ایشان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان بوشهر افزود: سن استعمال قلیان خصوصاً در بین دختران به‌شدت کاهش‌یافته و آمار دختران قلیانی کشور 10برابر افزایش داشته است. و طبق آخرین آمارها بالاترین مصرف‌کنندگان دخانیات در استان بوشهر نیز خانم‌ها هستند.

 

خرید مکمل و مواد معدنی با اعتباری بیش از 25میلیارد ریال برای ساکنین استان بوشهر

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر 25 میلیارد ریال را صرف خرید مکمل و موادمعدنی برای ساکنین استان بوشهر کرده و به صورت رایگان در بین هم استانی‌ها در شهرها و روستاها توزیع می‌کند.

 

اغلب سواحل شهرستان بوشهر آلوده است

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: ارزیابی‌های میکروبی که توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام‌شده نشان از آلودگی اغلب سواحل استان دارد که در مقطع زمانی آلودگی زیاد و در مقطع زمانی دیگری آلودگی کمتر می‌شود، اما به این معنی نیست که بگوییم آلودگی کاملاً از بین رفته و با اطمینان می‌توان در آن منطقه شنا کرد.

 

در ادامه دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان (معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر) درخصوص بهداشت سواحل اظهار داشت: طی جلسات مشترک با  استاندار محترم بوشهر به این موضوع بسیار اهمیت داده‌شده و یکی از راه‌های حل مشکل آلودگی سواحل هدایت فاضلاب‌ها به مسیر دیگری به جز دریا است. نصب پرچم‌هایی با کمک شهرداری خصوصاً در قسمت‌هایی که سلامت مردم بیشتر در معرض خطر است از دیگر راه‌حل‌ها است که این مهم در بیشتر نقاط استان انجام‌شده است. ایشان همچنین تصریح کردند: باید به مردم گفته شود در مسیر  آلوده شنا نکنند. نخستین گام برای مرتفع کردن بحث بهداشت سواحل، حل مشکل فاضلاب است که باید تدابیری اتخاذ گردد تا در شهرهای ساحلی فاضلاب به دریا وارد نشود.

 

دکتر خواجه‌ئیان گفت: علاوه بر آلودگی‌های شهری، آلودگی‌های صنعتی و شیمیایی نیز در قسمت‌هایی از سواحل جنوب استان وجود دارد که این نگرانی ‌ خوشبختانه توسط محیط‌زیست به‌طور جدی در حال پیگیری است.

 

آنکولوژیاطفال و مشکلات آن در استان

 

بخاطر نبود امکانات، کودکی برای تزریق به استان فارس می‌رود و متأسفانه براثر تصادف فرزند سالم آن خانواده‌ جان خود را از دست می‌دهد

 

دکتر کشمیری در پاسخ به آقای معتمدی(خبرنگار مجله آزادنما) و دغدغه‌های آنکولوژی اطفال اظهار داشت: طی 2سال گذسته دونفر دکتر متخصص در این زمینه جذب کرده‌ایم، البته باید اقرار کنیم که درخصوص سرطان اطفال متأسفانه در استان بوشهر امکانات کمی وجود دارد و در حال برطرف کردن این کمبود هستیم. و باید اذعان کنم که در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس مکانی برای راه‌اندازی بخش آنکولوژی اطفال نداریم. امیدواریم این مشکل با همکاری بیمارستان تامین‌اجتماعی یا جابجائی در بخش‌های بیمارستان شهدای خلیج‌فارس مرتفع گردد. و مطمئناً سال آینده بحث مشکلات آنکولوژی اطفال تا حدود زیادی رفع خواهد شد. 

 

امکانات MRI استان مربوط به 20سال پیش است

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پاسخ به سوال خانم انصاری پور (خبرنگار بوشهر 24) نیز گفت: امروز موفق به اخذ تسهیلات از بانک صادرات برای تجهیز دستگاه جدید MRI و ارتقا دستگاه قدیمی شدیم و امید داریم تا بعد از تعطیلات عیدنوروز، دستگاه MRIجدید با تکنولوژی روز راه‌اندازی شود.

 

 ایشان در ادامه اظهار داشتند که : یک دستگاه MRI دیگر هم که ساختمان آن در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس ساخته شده است، تا اردیبهشت ماه راه‌اندازی می‌شود و تمام نیازهای استان درخصوص تصویربرداری پیشرفته مرتفع خواهد شد.

 

 ایشان در پایان اعلام داستند:خبر خوش اینکه خیرین استان بوشهر اقدام به راه‌اندازی بیمارستان پیشگیری از سرطان نموده‌اند که بزودی افتتاح خواهد شد و البته کمک خیرین به حوزه‌ی سلامت استان در سال جاری بیش از 20میلیارد تومان بوده است. و ما کماکان در بحث رادیوگرافی و رادیوتراپی مشکل داریم که امیدواریم خیرین در این عرصه نیز یاریگر ما باشند

455214091_188978

449016113_307041

 

انتهای پیام/

ارسال نظر