کد خبر : 20782

امام جمعه بوشهر گفت:

گام دوم انقلاب باید به گفتمان غالب در عرصه‌های گوناگون تبدیل شود

گام دوم انقلاب باید به گفتمان غالب در عرصه‌های گوناگون تبدیل شود

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه برای تحقق گام دوم انقلاب باید کرسی‌های نظریه پردازی ایجاد شود گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید به گفتمان غالب در عرصه‌های گوناگون تبدیل و شیوه‌های اجرایی آن بررسی شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک فرا رسیدن ماه رجب، بر توجه استفاده از این ماه برای رشد و کمال تاکید کرد و اظهار داشت: ماه رجب ماه دعا و استغفار و اوج گیری انسان به سمت خداوند متعال است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینک انسانی که اهل دعا و نیایش نیست مورد لطف و توجه خداوند قرار نمی‌گیرد افزود: ماه‌های رجب، شعبان و رمضان ماه‌های رشد و کمال انسان به سوی خداوند و معنویت است که باید از این فرصت حداکثر استفاده شود.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، دعا را مدرسه معرفت انسان دانست و تاکید کرد: جوانان باید از فضای معنوی ماه رجب برای معماری شخصیت الهی استفاده کنند چراکه این ماه دارای آثار دنیوی، اخروی و رفع مشکلات و تحقق دعا است.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: برای تحقق این مهم نخبگان، دانشگاهیان و شخصیت‌های مختلف علمی و فرهنگی باید ضمن راه‌اندازی کرسی‌های نظریه‌پردازی، شیوه‌های اجرایی شدن آن بررسی کنند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر تبدیل شدن گام دوم انقلاب به گفتمان غالب در سراسر کشور گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید به گفتمان غالب در عرصه‌های گوناگون تبدیل شودو در  مساجد و محافل علمی و فرهنگی از جمله دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه این بیانیه مورد تحلیل قرار بگیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سبب صیانت انقلاب برای جلوگیری از انحراف می‌شود تصریح کرد: مقاوم سازی و پیشرفت انقلاب اسلامی در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی، علم و فناوری، سیاسی و جلوگیری از تحریف در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تبریک سالروز میلاد امام محمدباقر(ع) به نقش مهم کانون‌های فرهنگی مساجد پرداخت و بیان کرد: مسجد یک مکان مقدس، عبادی، سیاسی و مرکز نجات، رشد و کمال انسان است که فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نقش تاثیرگذاری در رشد جوانان و نوجوانان دارد.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تصریح کرد: برای ارائه خدمات مطلوب به جوانان و نوجوانان مسجدی باید فرصت خدمت به این قشر در راستای حمایت از کانون‌های فرهنگی مساجد فراهم شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با تسلیت سالروز شهادت امام هادی(ع) با تاکید بر اجرای برنامه ویژه این روز از سوی مراکز فرهنگی تصریح کرد: در شب و شام شهادت امام هادی(ع)  برنامه سوگواری برگزار شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به تحول ایجاد شده در قوه قضاییه تصریح کرد: انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه تحول مهم و مطلوبی است که امیدوارم موفق باشد.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر جایگاه مهم قوه قضاییه در جامعه گفت: عدالت محوری، حفظ کرامت انسان‌ها، تسریع در دادرسی، کاهش اطاله دادرسی، احقاق حقوق مظلومان و برخورد قاطع با ظالمان و مفسدان و تحقق درخواست و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید مورد توجه رئیس قوه قضاییه قرار گیرد.

 

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: امید می‌رود آیت‌الله رئیسی خدمات بسیار شایسته‌ای داشته باشد و بتواند تحول جدی در قوه قضاییه که مایه دلگرمی مردم شود ایجاد کند و مظلومان پناهگاه محکم و ظالمان خوف و ترس داشته باشند.

 

تسنیم/

ارسال نظر