کد خبر : 20790

مدیر کمیته امداد شهرستان گناوه گفت:

خیران گناوه‌ای بیش از ۳ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

خیران گناوه‌ای بیش از ۳ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

مدیر کمیته امداد شهرستان گناوه با بیان اینکه حامیان ایتام امسال ۸.۷ میلیارد ریال به آنان پرداخت کرده‌اند گفت: خیران و نیکوکاران گناوه‌ای امسال افزون بر ۳.۱ میلیارد ریال برای رسیدگی به نیازمندان کمک کرده‌اند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ مراد شمس الدینی با تبریک هفته نیکوکاری اظهار داشت: امروز وظایف کمیته امداد تنها پرداخت کمک‌های نقدی به نیازمندان نیست، بلکه خدمات فرهنگی، آموزشی، اشتغال و درمانی نیز ارائه می‌شود.

 

وی افزود: در حوزه درمان کمیته امداد این شهرستان  امسال 450 مورد کمک به پرداخت فرانشیز در شهرها و مناطق محروم این شهرستان پرداخت کرده است.

 

مدیرکمیته امداد شهرستان گناوه زسیدگی به بیماران صعب‌‌العلاج را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در زمینه کمک به خرید تجهیزات برای بیماران صعب العلاج  امسال 80 مورد با مبلغی افزون بر 300 میلیون ریال کمک شده است.

 

شمس الدینی با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های کمیته امداد در زمینه ارتقاء سلامت و بهداشت خانواده‌ها است تصریح کرد: در همین راستا از ابتدای امسال تاکنون برای کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی مددجویان250 مورد با مبلغی افزون  بر 207 میلیون ریال هزینه شده است.

 

وی از دریافت مستمری 3 هزار و  854 خانوار در این شهرستان خبر داد و گفت: برای3هزار و 854 مورد بیمه خدمات درمانی مددجویان شهری و حق بیمه اجتماعی 144 مددجو نیز پرداخت شده است.

 

مدیر کمیته امداد شهرستان گناوه عنوان کرد: کمک به رفع سوء تغذیه مادران یکی دیگر خدمات ارائه شده است که در این راستا 345 نفر با مبلغی بیش از3.7 میلیارد ریال از این خدمات بهره مند شدند.

 

وی خاطر نشان کرد: در زمینه کمک‌های فرهنگی  659 دانش آموز نیازمنددر شهرها و مناطق محروم این شهرستان مورد حمایت قرار گرفتند.

 

مدیرکمیته امداد شهرستان گناوه به کمک به تحصیل دانشجویان و طلاب علوم دینی اشاره و خاطر نشان کرد: برای تحصیل 127 طلاب و دانشجو در شهرها و مناطق محروم این شهرستان 509 میلیون ریال هزینه شده است.

 

شمس الدینی اظهار کرد: از دیگر فعالیت‌های حمایتی کمیته امداد می‌توان به کمک به امر ازدواج، تامین لوازم ضروری خانواده‌ها، کمک به اجاره و ودیعه مسکن و اعطاء وامهای مختلف اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه اکنون 644 حامی در طرح اکرام و محسنین با کمیته امداد این شهرستان همکاری دارد، عنوان کرد: اکنون تعداد 179 فرزندان ایتام و 331 نفر نیز فرزندان محسنین  از خدمات حامیان بهره می‌برند.

 

مدیرکمیته امداد شهرستان گناوه با اشاره به اینکه اکنون 75 نفر از فرزندان طرح محسنین فاقد حامی هستند، خاطرنشان کرد: امسال حامیان افزون بر 8.7 میلیارد ریال به ایتام تحت پوشش پرداخت کرده‌اند.

وی گفت: بیش از 8 هزار صندوق صدقات در این شهرستان وجود دارد که افزون بر 3.1 میلیارد ریال برای رسیدگی به نیازمندان کمک کرده‌اند.

 

تسنیم/

ارسال نظر