کد خبر : 20791

کارشناس آموزش پیشگیری از اعتیاد گفت:

کاهش تقاضای مصرف مواد مخدر مستلزم ایجاد مهارتهای اجتماعی در جامعه است

کاهش تقاضای مصرف مواد مخدر مستلزم ایجاد مهارتهای اجتماعی در جامعه است

عبدالحسین شبانی نژاد کارشناس آموزش پیشگیری از اعتیاد ومشاور آسیب های اجتماعی گفت: معضل اعتیاد در هر جامعه ای به عنوان یک پدیده مهلک و مخرب اثر های بسیار سوئی در زمینه های مختلف دارد که اغلب نوجوانان در برابر این پدیده خطرناک بیش از سایر گروهها آسیب پذیرند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛  عبدالحسین شبانی نژاد کارشناس آموزش پیشگیری از اعتیاد و مشاور آسیب شناسی اجتماعی در حاشیه برگزاری کارگاه توانمند سازی رفتارهای پرخطر و عوارض مواد مخدر در بین والدین دانش آموزان دبیرستان پسرانه ولی عصر(عج) استان با گفتگو با این پایگاه خبری اظهار داشتند: معضل اعتیاد در هر جامعه ای به عنوان یک پدیده مهلک و مخرب اثر های بسیار سوئی در زمینه های مختلف دارد که اغلب نوجوانان در برابر این پدیده خطرناک بیش از سایر گروهها آسیب پذیرند.

 

وی کاهش تقاضا برای مصرف مواد مخدر را مستلزم ایجاد و تقویت نگرش،ارزش هاو مهارتهای اجتماعی در جامعه دانست و خاطر نشان کردند:به منظور پیشگیری و کاهش تقاضا در بین قشر جوان بررسی نقش خانواده که نهاد تربیتی و نظارتی مهمی در جامعه می باشد امری ضروری است که می توان با راهکار های از جمله آشنایی با اجتماع، ویژگیهای فرهنگی،محیطی ،شناخت نقاط ضعف و قوت محله ها، فرصت ها و تهدیدها موثر واقع شود.

 

مدرس پیشگیری از موادمخدر نقش دوستان و همسالان در گرایش دانش آموزان به مواد مخدر و آسیبهای اجتماعی مهم ارزیابی کردند واظهار داشتند:هر اندازه که تاثیر دوستان و همسالان بر دانش آموزان زیاد شود نقش والدین و راهنمایانش برای هدایت او کم رنگ تر خواهد شد. و هر اندازه والدین، دانش آموزان  را به حال خود واگذارند او را در برابر محیط و اجتماع آسیب پذیر تر ساخته اند و بعد ها برای این تسلیم باید بهای سنگین تری بپردازند.

IMG-20190311-WA0004

IMG-20190311-WA0005

IMG-20190311-WA0007

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر