کد خبر : 20803

امام جمعه بوشهر گفت:

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بوشهر باید برنامه‌ها بومی‌سازی کنند

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بوشهر باید برنامه‌ها بومی‌سازی کنند

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در جذب جوانان و نوجوانان دارند گفت: این کانون‌ها باید مخاطبان خود به ویژه نوجوانان و جوانان را با بومی‌سازی برنامه‌ها همراه کنند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در گرامیداشت سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی مساجد نقش مهم  این کانون‌ها در عرصه‌های مختلف را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: یکی از نهادهای انقلابی و ولایی، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هستند که مهم‌ترین مسئولیت آنها، تربیت جوانان تراز انقلاب اسلامی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مسجد باید خورشید دیانت و حفظ و توسعه فرهنگی جامعه باشد تصریح کرد: در پرتو برنامه‌ریزی ، مدیریت و جهاد، کانون‌های مسجد باید نقش پویا و اثر گذار خودرا در جامعه اسلامی ایفا کنند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر بومی‌سازی برنامه‌های کانون فرهنگی مساجد افزود: کانون‌های فرهنگی مساجد باید مخاطبان خود به ویژه نوجوانان و جوانان را با بومی سازی برنامه‌ها همراه کنند.

 

امام جمعه بوشهر، دو وظیفه اصلی کانون‌های فرهنگی مساجد را جذب جوانان و فعالان به مسجد و اثر گذاری بر محیط پیرامون خود دانست و خاطر نشان کرد: اگر فعالیت کانون‌های فرهنگی  مساجد جدی گرفته شود و کانون‌ها فرهنگ را هدف گذاری کنند و هنرمندانه عمل کنند  می‌توانند در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن و جنگ نرم موفق عمل کنند.

 

رئیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر هم با گرامیداشت سالروز  تشکیل این نهاد گفت: بیش از 32 هزار نفر کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر عضو هستند.

 

علیرضا پولاد بیان کرد: 403 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان بوشهر فعال است.

 

تسنیم/

ارسال نظر