کد خبر : 20809

امام جمعه بوشهر گفت:

رفع گرانی‌ و حل مشکل اشتغال در سفر رئیس جمهور به بوشهر مورد توجه قرار بگیرد

رفع گرانی‌ و حل مشکل اشتغال در سفر رئیس جمهور به بوشهر مورد توجه قرار بگیرد

امام جمعه بوشهر با اشاره به سفر رئیس جهمور و هیئت دولت به استان بوشهر گفت: رفع گرانی‌ها، رکود، تورم و حل مشکل اشتغال در سفر رئیس جمهور بوشهر مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر نقش دعا در زندگی انسان‌ها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دعا یک  نعمت و هدیه الهی  است که سبب نزول برکات و دفع بلا می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به بیانه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: این بیانیه دارای 7 سرفصل مهم برای آینده ایران است که در بخش‌های علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن، و سبک زندگی اسلامی تدوین شده است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر  به سرفصل علم و پژوهش پرداخت و با بیان اینکه این مهم حیات یک جامعه محسوب می‌شود افزود: علم، اقتدار آفرین، توسعه آفرین و پیشرفت‌زا است.

 

امام جمعه بوشهر دانش و علم را  ثروت  و اقتدار یک کشور دانست و خاطر نشان کرد: اگر علم و دانش نباشد راه توسعه و پیشرفت در یک کشور مسدود می‌شود که در این راستا در دانش  و نیروگاه هسته‌ای ایران که جامعه اروپا و آمریکایی به سبب وابستگی این دانش فشارهای گوناگونی به ایران وارد می‌کنند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری توجه به دانش نانو، داروسازی، ابزارالات پزشکی، حوزه پایین دستی  صنعت نفت، تولید خودرو و قطعات با کیفیت بالا را مهم دانست و افزود: اگر این دانش‌ها در یک کشور وجود داشته باشد آن ممکلت مستقل در غیر این صورت وابسته می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر  با تاکید بر از علم‌آموزی و تولید دانش از دوران مقطع ابتدایی گفت: باید از همان دوران ابتدایی تا آخرین مرحله تحصیل توجه کافی به تولید علم، پژوهش، تحقیق، مرجعیت علمی و تولید محصولات دانش بنیان شود تا زمینه پیشرفت  و توسعه کشور فراهم شود.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جمهوری اسلامی در منطقه در عرصه تولید علم مقام نخست دارد  تصریح کرد: ایران در خیلی از رشته‌ها  در تولید علم جزء 10 کشور برتر جهان است ولی نیاز به حرکت‌های عمیق و پشتکار بیشتر برای رسیدن به قله‌های دانش است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر به سفر هفته رئیس جمهور به بوشهر پرداخت و با بیان اینکه مردم استان دارای پیشینه تاریخی فوق‌العاده‌ و پرشکوهی هستند تاکید کرد: درآمدزایی و خدمات گوناگون  استان بوشهر به دولت و نظام فوق‌العاده بالا است چراکه تولید ثروت در عرصه انرژی نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی هسته‌ای، شیلات، گمرکات از ویژگی‌های استان بوشهر است اما بهره مردم و استان بوشهر از این ظرفیت‌ها بسیار اندک است.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری تاکید کرد: مردم استان بوشهر توقع دارند با تمام سختی‌ها و مشکلات که تحمل می‌کنند توجه ویژه‌ای به آنان شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر  نرخ بیکاری 12 درصدی  در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: با  این همه ظرفیت در استان بوشهر حل مشکل بیکاری یکی از مطالبات مهم مردم از هیئت دولت است.

 

امام جمعه بوشهر این استان را گنج ایران دانست و تصریح کرد: هیئت دولت باید نظر ویژه‌ای به حل مشکلات مردم استان بوشهر داشته باشد.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، بر رفع گرانی، رکود و تورم تاکید کرد و افزود: مردم استان بوشهر از گرانی قیمت اجناس و کالاها ناراحت هستند چراکه این استان با مرکز تولید محصولات فاصله زیادی دارد و باید برای حل مشکل گرانی در بوشهر تدبیر و برنامه‌ریزی شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه بسیاری از بنگاه‌های تولیدی، اقتصادی و شرکت‌ها در استان بوشهر راکد هستند گفت: مسئولان در سفر به استان بوشهر این دردها را علاج کنند.

 

وی، با بیان اینکه از هر 100 نفر مراجعه کننده به مسئولان 97 درصدشان  مربوط به اشتغال و بیکاری است تصریح کرد:  اگر جوانان شغل نداشته باشند دچار مشکلات گوناگون می‌شوند و محیطی مانند استان بوشهر که محل اشتغال و کار است جوانان خودش بیکار است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر  به مصوبه 50 درصدی اشتغال نیروهای بومی استان پرداخت و تصریح کرد: در مصوبه‌ای قرار بود 50 درصد از استخدامی‌‌ها جوانان بومی استان بوشهر باشد آیا آلان 50 درصد است؟ قطعا این‌طور نیست.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر جهادی عمل کردن در رفع مشکلات بیکاری جوانان استان بوشهر خاطر نشان کرد: پرداخت به موقع حقوق کارگران باید مورد توجه قرار بگیرد و عدالت در این عرصه باید رعایت شود و با کسانیکه  در پرداخت حقوق کارگران معطل می‌کنند باید برخورد قاطع شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری به مشکل خط ریلی استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: الحمدالله مشکلات پروژه راه آهن با تلاش مسئولان برطرف شده ولی نیاز  است تسریع شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر سالها است در عرصه خط ریلی مورد بی مهری قرار گرفته است افزود: استان‌هایی که سال‌ها پس از بوشهر خط ریلی آنها تصویب شده اکنون دارای خط راه آهن هستند، تسریع در حمل و نقل ریلی برای استان بوشهر امری حیاتی است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به مشکل آب آشامیدنی در استان افزود: 8 سال قبل سند چشم‌انداز آب استان بوشهر نوشته شد و اکنون برای تابستان پیش‌رو نگرانی وجود دارد که در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر باید مشکل آب استان مطرح و راهکارهای لازم برای حل آن ارائه شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به پیوست‌های فرهنگی گفت: فرهنگ اساس یک جامعه محسوب می‌شود و در این راستا باید فرهنگ اسلامی در تمام لایه‌های جامعه مورد توجه قرار بگیرد.

 

امام جمعه بوشهر افزود: امید است سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر برای مردم مایه خیروبرکت شود.

 
وی، به آغاز سال نو و توجه به مستمندان پرداخت و تاکید کرد: در آستانه سال جدید باید توجه به مستمندان و نیازمندان در دستور کار مردم و مسئولان قرار بگیرد تا با همدلی و اتحاد مشکلات آنان برطرف شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه بسیاری از مردم کشور از ایام نوروز به استان‌های ساحلی مسافرت می‌کند تصریح کرد: باید امکانات لازم برای گردشگران فراهم شود و در این راستا مراعات حوزه فرهنگی باید مورد توجه قرار بگیرد و مسئولان فرهنگی نیز باید مراقب باشند که فضایی فراهم نشود که در شان و منزلت مردم این استان باشد.

 

تسنیم/

ارسال نظر