کد خبر : 20811

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت:

۳۰۰ میلیارد تومان در ساخت آب شیرین‌کن‌ها در استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

۳۰۰ میلیارد تومان در ساخت آب شیرین‌کن‌ها در استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر عملیات اجرایی آب شیرین‌کن در شهرهای مختلف با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حمزه پور با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر دارای خیرات و برکات مهمی است اظهار داشت: سفر رئیس جمهور  و هیئت دولت به استان بوشهر به توسعه و تحقق مطالبات مردم شتاب بیشتری می‌‌دهد که در حوزه تامین آب آشامیدنی، این سفر نقش مهمی در اجرای طرح‌ها و تسریع در تکمیل آنها دارد.

 

وی از اجرای پروژه آب شیرین‌کن 35 هزار مترمکعبی بوشهر خبر داد و بیان کرد: در سفر  هیئت دولت به استان بوشهر با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی پروژه آب شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت شیرین‌سازی روزانه 35 هزار متر مکعب آب دریا آغاز می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه سرمایه‌گذار این پروژه انتخاب شده است خاطرنشان کرد: در اجرای پروژه آب شیرین‌کن 35 هزار مترمکعبی بوشهر 131 میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌شود.

 

حمزه‌پور با اشاره به افزایش ظرفیت تولید آب از آب‌شیرین‌کن 10 هزار مترمکعبی بوشهر گفت: ظرفیت این آب‌شیرین‌کن اکنون 2500 متر مکعب افزایش یافته و این در حالی است که 10 هزار متر مکعب دیگر روزانه به این ظرفیت افزوده می‌شود و به 22 هزار و 500 متر مکعب افزایش می‌یابد.

 

وی از ساخت آب‌شیرین‌کن آب‌پخش و سعدآباد در دشتستان خبر داد و تصریح کرد: این پروژه با ظرفیت روزانه تولید 8500 متر مکعب آب از سوی بخش خصوصی  24 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به آغاز ساخت آب‌شیرین‌کن دالکی و سعدآباد در دشتستان افزود: این پروژه با حجم تولید روزانه 6500 متر مکعب از سوی بخش خصوصی 19 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

 

حمزه‌پور افزود: طرح‌های آب شیرین‌کن آب‌پخش و سعدآباد و دالکی در دشتستان  تا پایان سال آینده تکمیل و وارد مدار تولید می‌شود.

 

وی با بیان اینکه روزانه 50 هزار متر مکعب به ظرفیت آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق این آب شیرین‌کن‌ها افزوده می‌شود خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح آب شیرین‌کن در عسلویه، تنگستان هر کدام به ظرفیت 5000 متر مکعب و برازجان به حجم 17000 متر مکعب طرح‌‌هایی تدوین شده  که با انتخاب سرمایه‌گذار عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: در مجموع برای اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر 300 میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌شود.

 

حمزه‌پور با اشاره به اجرای خطوط انتقال و بازسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر گفت: در این زمینه تاکنون 50  میلیارد تومان تخصیص یافته است که در سفر رئیس جمهور اعتباراتی در این حوزه تخصیص می‌یابد.

 

تسنیم/

ارسال نظر