کد خبر : 20825

رئیس پلیس‌راه استان بوشهر:

ترافیک در محورهای ارتباطی بوشهر نیمه‌سنگین است‌

ترافیک در محورهای ارتباطی بوشهر نیمه‌سنگین است‌

رئیس پلیس‌راه استان بوشهر با بیان اینکه هر روز بر حجم ترافیک ورودی به این استان افزوده می‌شود، گفت: با آغاز موج اول ورود گردشگران نوروزی به استان بوشهر ترافیک محورهای ارتباطی این استان نیمه‌سنگین و روان است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ جابر پاپری با بیان اینکه طرح نوروزی پلیس راه از 25 اسفند آغاز شده اظهار داشت: این طرح تا 17 فروردین در محورهای استان بوشهر ادامه دارد و پلیس راه به صورت محسوس و نامحسوس در جاده‌ها شبانه‌روزی فعالیت دارد.

 

رئیس پلیس راه استان بوشهر از آغاز موج اول سفرهای نوروزی به استان خبر داد و بیان کرد: اکنون بیشترین حجم تردد در محور خوزستان به دیلم، کنارتخته به دالکی و فیروزآباد به جم گزارش شده است.

 

وی با بیان اینکه ترافیک در محورهای یاد شده نیمه سنگین است گفت:  با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران در استان بوشهر، این مهم سبب کاهش ضریب اصطکاک لاستیک با سطح راه‌ها و جاده‌ها می‌شود و احتمال واژگونی خودرو در صورت عدم توجه به مقررات وجود دارد.

 

رئیس پلیس راه استان بوشهر با تاکید بر رعایت فاصله طولی خودروها از یکدیگر در جاده‌ها گفت: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی ممنوع است چراکه این مهم سبب واژگونی خودرو می‌‌شود.

 

سرهنگ پاپری با بیان اینکه با تخلفات رانندگی به شدت برخورد قاطع و قانونی می‌شود تاکید کرد: رانندگانی که منجر به 2 تخلف حادثه ساز در محورهای استان شوند خودرو آنان در پارکینیگ تا پایان تعطیلات متوقف می‌شود.

 

وی از کاهش 30 درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: از زمان اجرای طرح نوروزی پلیس راه از 25 اسفند تاکنون تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد کاهش یافته است.

 

تسنیم/

ارسال نظر