کد خبر : 20834

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر:

مخزن سد تنگ ارم دشتستان پر شد

مخزن سد تنگ ارم دشتستان پر شد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به بارندگی‌های مطلوب در دشتستان گفت: بر اثر بارندگی‌های اخیر و سرازیر شدن روان‌آبهای دیگر نقاط، مخزن سد تنگ ارم دشتستان پر شد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالطیف عباسی‌نژاد صبح امروز در نشست ستاد بحران استان بوشهر با اشاره به وضعیت آبگیری سدهای استان بوشهر اظهار داشت: بارش باران در فصل زمستان و بهار سبب آبگیری در سدهای مختلف استان بوشهر شد.

 

وی از آبگیری سد رئیسعلی دلواری دشتستان خبر داد و تصریح کرد:  تاکنون 240 میلیون مترمکعب از ظرفیت سد رئیسعلی دلواری پر شده و ظرفیت خالی آن 450 میلیون مترمکعب است.

 

عباسی‌نژاد با اشاره به اینکه دو سوم ظرفیت سد رئیسعلی دلواری خالی است گفت: روان آب حاصل از بارندگی در حوضه بالادست سد رئیسعلی دلواری وارد مخزن سد می‌شود ولی زیاد نیست.

 

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر از ورود 14هزار لیتر در ثانیه به شبکه آبیاری دالکی و سعدآباد خبر داد و بیان کرد: سد انحرافی حدود 50 سانتیمترمعادل 60 مترمکعب بر ثانیه سرریز و به سمت رودحله و تالاب آن در جریان است.

 

وی به سد تنگ‌ارم دشتستان پرداخت و افزود: حجم مخزن سد تنگ‌ارم دشتستان چهار میلیون متر مکعب است که بر اثر بارندگی‌های اخیر و سرازیر شدن روان‌آبهای دیگر نقاط سبب پر شدن   مخزن آن شد.

 

عباسی‌نژاد با بیان اینکه در زمینه طغیان رودخانه‌ها جای نگرانی نیست گفت: مسافران باید از اسکان در کنار رودخانه‌ها و سواحل پرهیز کنند و کشاورزان در مراقبت از اراضی کشاورزی مراقبت‌های لازم به‌عمل آوردند.

 

وی، با اشاره به آبگیری سدهای تغذیه مصنوعی استان بوشهر خاطر نشان کرد: سدهای تغذیه مصنوعی با حجم آبگیری  مطلوب در بارندگی‌ها توانستند روان‌آبهای بالا دست هم کنترل و در خود ذخیره و بخشی هم برای تقویت سفره‌های زیرزمینی منتقل کنند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر از وارد شدن سامانه بارشی همراه با باد شدید از طرف شمال استان خبر داد و افزود: در این راستا و براساس پیش بینی‌ها مسافران نوروزی به اماکن سرپوشیده منتقل شدند.

 

قاسم قائدی با بیان اینکه تاکنون هیچ حادثه‌ای در استان گزارش نشده است خاطر نشان کرد: تمام نیروهای امدادی استان بوشهر در حالت آماده باش قرار دارند.

 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بارش‌ها رگباری و مقطعی است پیش بینی می‌شود روان آب بارش استانهای همجوار به سمت استان بوشهر هدایت شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر