کد خبر : 20839

استاندار بوشهر بیان کرد:

۱۶۶۹ میلیارد تومان برای اجراء و تکمیل پروژه‌های استان بوشهر مصوب شد

۱۶۶۹ میلیارد تومان برای اجراء و تکمیل پروژه‌های استان بوشهر مصوب شد

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در سفر استانی رئیس جمهور، کمک بزرگی به استان بوشهر شد گفت: در این سفر که اواخر سال قبل انجام شد، یک‌هزار و۶۶۹ میلیارد تومان برای اجراء و تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساختی مصوب شد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالکریم گراوند صبح امروز در بررسی ارائه خدمات به گردشگران و مسافران نوروزی گناوه، به شرایط جوی استان بوشهر و اسکان ایمن مسافران پرداخت و اظهار داشت: در شرایط نامساعد جوی، بیش از 4 هزار مسافر در شهرهای ساحلی استان بوشهر از کنار ساحل به نقاط و مکان‌های ایمن  از جمله مراکز مذهبی، دینی، مصلی‌های جمعه، سالن‌های ورزشی و دیگر مکان‌های عمومی و دولتی هدایت و اسکان داده شدند.

 

وی، باقدردانی از مردم، روحانیون، مسئولان، نیروهای انتظامی، شهرداری‌ها و قشرهای مختلف جامعه در ارائه خدمات به مسافران در جلوگیری از حادثه تصریح کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی گردشگری به ویژه در نقاط ساحلی است که در این راستا، زیرساخت‌های گردشگری توسعه یافته است.

 

استاندار بوشهر با اشاره به ایجاد دهکده‌های گردشگری در اقصی نقاط استان بوشهر بیان کرد: علاوه بر دهکده گردشگری دریایی بوشهر و کنگان که راه‌اندازی شده، به‌زودی دهکده گردشگری نخل تقی در شهرستان عسلویه افتتاح می‌شود و دهکده‌‌های گردشگری شهرهای شمالی استان بوشهر در حال طراحی و عملیاتی است.

 

گراوند از اختصاص 20 هکتار زمین برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در گناوه خبر داد و بیان کرد: در این راستا 20 هکتار زمین به ظرفیت طرح‌های گردشگری گناوه افزوده شد که طرح‌های مهمی در این زمین تدوین و عملیاتی شده که تا اواخر امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.

 

وی، با بیان اینکه تمام طرح‌ها تلاش می‌شود یک‌ساله تکمیل شود خاطر نشان کرد: شهرستان گناوه از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار است که در این راستا امسال زیرساخت‌های این حوزه توسعه می‌یابد.

 

استاندار بوشهر، ساحل زیبای گناوه و استقبال پرشور گردشگران از آن را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با توجه قابلیت‌های گناوه در عرصه گردشگری، می‌طلبد این شهرستان در حوزه گردشگری  ویژه دیده شود به‌گونه‌ای که نماینده مردم در مجلس برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری پیگیری‌هایی انجام داده‌اند و در بودجه امسال هم در شهرهای ساحلی استان بوشهر از جمله گناوه و دیلم اقدامات خوبی صورت می‌گیرد و مسافران در نوروز سال آینده با وضعیت جدیدتری در عرصه گردشگری مواجه می‌شوند.

 

گراوند با بیان اینکه حضور گردشگران و مسافران بیش از امکانات شهرهای گردشگرپذیر استان بوشهر است تصریح کرد: با توجه به اینکه حضور  و استقبال مسافران گسترده‌تر از امکانات موجود است، باید امکانات در ابعاد گوناگون گردشگری افزایش یابد.

 

وی، با بیان اینکه دهه فجر امسال طرح‌های حوزه گردشگری تدوین شده افتتاح می‌شود تاکید کرد: تلاش شده عمر اجرای پروژه‌‌های عمرانی و زیرساختی کوتاه شود و در این راستا اعتبارات تخصیصی هدفمند می‌شود.

 

استاندار بوشهر از تردد بیش از 5.3 میلیون خودرو در محورهای استان بوشهر در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و تصریح کرد: در این مدت شب اقامت گردشگران نوروزی در استان بوشهر، بالای شش میلیون نفر ثبت شده است.

 

گراوند با اشاره به سفر  استانی رئیس جمهور در اواخر سال قبل به استان بوشهر تصریح کرد: سفر  استانی رئیس جمهور به استان بوشهر این امکان را فراهم می‌کند که از ظرفیت‌ها بهتر استفاده شود که در این راستا برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام پروژه فاضلاب اعتباراتی مصوب شده است.

 

وی، دستاورهای سفر رئیس جمهور در مصوب اعتبارات را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:  در سفر  استانی رئیس جمهور، کمک بزرگی به استان بوشهر شد چراکه در این سفر یک‌هزار و669 میلیارد تومان برای اجراء و تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساختی مصوب شد.

 

استاندار بوشهر افزود: علاوه بر این اعتبارات، مبالغی دیگر به آن افزوده می‌شود که با تصویب آنها، اعتبارات استان بوشهر افزایش چشمگیری می‌یابد که قابل قیاس با اعتبارات سال 1398 استان نیست و می‌تواند تحولی شگرفی در بخش‌های مختلف ایجاد کند و در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فاضلاب گناوه و دیلم نقش تاثیرگذاری دارد.

 

تسنیم/

ارسال نظر