کد خبر : 20840

مسئول شناورهای سنتی گشت‌‌های دریایی نوروزی بوشهر گفت:

افزایش ظرفیت شناورهای سنتی گردشگری دریایی بوشهر

افزایش ظرفیت شناورهای سنتی گردشگری دریایی بوشهر

مسئول شناورهای سنتی گشت‌‌های دریایی نوروزی بوشهر گفت: با توجه به استقبال مسافران نوروزی از گشت‌های دریایی، ظرفیت شناورهای سنتی در گردشگری دریایی بوشهر افزایش یافت.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ استفاده از موهبت خلیج فارس در قالب تفریحات و گشت‌های دریایی یکی از اهداف گردشگران در سفر به شهر ساحلی بوشهر است.

 

بوشهر با داشتن بیشتر مرزدریایی با خلیج فارس ظرفیت مطلوبی را برای  اجرای طرح‌های مختلف با محور دریا از جمله گردشگری دریایی فراهم کرده است.

 

بوشهر به عنوان قطب گردشگری دریایی در کشور معرفی شده چراکه علاوه بر شناورهای سنتی، ظرفیت مهمی برای فعالیت کشتی‌های مسافری در امر گردشگری دریایی فراهم کرده است.

 

مسئول شناورهای سنتی گشت‌‌های دریایی نوروزی بوشهر از استقبال مسافران در ایام نوروز از گردشگری دریایی خبر داد و اظهار داشت: با توجه به استقبال مسافران نوروزی از گشت‌های دریایی، ظرفیت صندلی شناورهای سنتی در گردشگری دریایی بوشهر افزایش یافت.

 

وی ظرفیت هر شناور سنتی در گشت دریایی را 100 نفر دانست و تصریح کرد: روزانه بیش از 2هزار تا 3 هزار نفر در شهر بوشهر در گشت دریایی با لنج سنتی بهره می‌ببرند.

 

محمد آبخو با بیان اینکه شش شناور سنتی لنج برای استفاده گردشگران در گشت دریایی تعیین شده است خاطر نشان کرد: این شناورها که به امکانات ویژه ایمنی برخوردار هستند از 29 اسفند در امر فعالیت گشت دریایی فعالیت می‌کنند.

 

وی از راه‌اندازی سامانه  الکترونیکی و اینترنتی استفاده از گشت دریایی خبر داد و بیان کرد: مسافران بر اساس برنامه‌ریزی سفرشان می‌توانند از طریق اینترنت و سامانه گشت نوروزی بوشهر بلیط تهیه و در تور دریایی شرکت کنند.

 

مسئول شناورهای سنتی گشت‌‌های دریایی نوروزی بوشهر  افزود: گشت دریایی تا آخرین روز ایام تعطیلات نوروزی فعال است که بر اساس برنامه‌ریزی امسال گشت دریایی در طول سال ایجاد می‌شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر