کد خبر : 20841

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به راه‌اندازی پایانه مسافری و گردشگری دریایی بوشهر گفت:

راه‌اندازی پایانه گردشگری دریایی در بوشهر

راه‌اندازی پایانه گردشگری دریایی در بوشهر

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به راه‌اندازی پایانه مسافری و گردشگری دریایی بوشهر گفت: در این پایانه اکنون ۱۰ شناور خدمات گردشگری دریایی به مسافران نوروزی ارائه می‌کند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ نادر بسنده با بیان اینکه  محور توسعه استان بوشهر بر اساس طرح‌های گردشگری است اظهار داشت: یکی از محورهای گردشگری این استان گشت دریایی است چراکه استقبال قابل توجهی از این بخش می‌شود.

 

وی با بیان اینکه  استان بوشهر پذیرای جمعیت قابل توجهی از گردشگران است تاکید کرد: در راستای ظرفیت‌های جدید گردشگری، توسعه زیرساخت‌ها در این عرصه مورد توجه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.

 

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور از راه‌اندازی پایانه مسافری و گردشگری بوشهر خبر داد و گفت: در این پایانه اکنون 10 شناور  شامل شش شناور سنتی و 4 کشتی مسافرتی با ایمنی  بالا خدمات گردشگری دریایی را به مسافران نوروزی ارائه می‌کنند.

 

بسنده با اشاره به افزایش ایمنی تردد دریایی در استان بوشهر افزود: در این راستا بنادر استان بوشهر برای کنترل ایمنی گردشگری دریایی، پایش آلودگی سواحل و آبهای خلیج فارس،به هواپیمای فوق سبک« جایروپلن» مجهز شده است.

 

وی، استان بوشهر را بیشترین مرزدریایی با خلیج فارس دانست و خاطر نشان کرد: استان بوشهر 937 کیلومتر مرزدریایی با خلیج فارس دارد که در راستا بنادر استان بوشهر به امکانات مدرن بندری، ارائه خدمات و اطفاء حریق مجهز شده است.

 

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به آمار گردشگردان و مسافران دریایی در سال 1397 افزود: سال گذشته 4 میلیون نفر در کشور سفر دریایی داشته‌‌اند که استان بوشهر رتبه سوم در این حوزه کسب کرد.

 

تسنیم/

ارسال نظر