کد خبر : 20843

امام جمعه موقت بوشهر گفت:

واکنش امام جمعه موقت بوشهر به ‌حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های‌ جولان

واکنش امام جمعه موقت بوشهر به ‌حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های‌ جولان

امام جمعه موقت بوشهر با محکوم کردن اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان گفت: اقدام ترامپ در این زمینه، اقدام انتخاباتی برای جلب حمایت از رژیم صهیونیستی است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک عید سعید مبعث حضرت محمد(ص) و تسلیت جان باختن برخی از هم‌وطنان در جاری شدن سیل در استان‌های گلستان و فارس ، هدف از بعثت رسول گرامی اسلام(ص) را ترویج اخلاق اسلامی  و نشان دادن راه سعادت به بشریت دانست و اظهار داشت: خانواده‌‌ها برای مصون ماندن از مشکلات اجتماعی و ناهنجاری‌ها باید اخلاق اسلامی را در خانواده تبیین و عملیاتی کنند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، ویژگی اخلاق نبوی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اخلاق حسنه بزرگترین ویژگی رسول رحمت(ص) است و اخلاق نیکوی پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) باید اسوه و سرمشقی برای مسلمانان باشد.

 

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر توجه به روحیه ولایت‌مداری و استکبار ستیزی افزود: توجه به نقشه راه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب با روحیه ولایت‌مداری و استکبار ستیزی امری مهم برای همه آحاد جامعه است.

 

جمالی مسیر گام دوم انقلاب را در راستای تحقق آرمان‌ها و اهداف شهدای والامقام، امام راحل و منویات مقام معظم رهبری دانست و تاکید کرد: همه باید در راستای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب توجه جدی داشته باشند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با محکوم کردن به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان توسط آمریکا افزود:  اقدام ترامپ در این زمینه، اقدام انتخاباتی برای جلب حمایت از رژیم صهیونیستی است.

 

وی، به رسیمت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان توسط آمریکا را نقض  آشکار قانون و حقوق بین‌الملل دانست و افزود:  البته آمریکا همواره نقاض قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های جهانی است چراکه به هیچکدام از معاهده‌های بین‌المللی پایبند نیست مگر منفعت خودش در آن باشد.

 

حجت‌الاسلام جمالی بیان کرد: تنها چیزی که برای سران آمریکا بی‌اهمیت است جان انسان‌ها، ارزش و حقوق بشریت و حاکمیت کشورها برای حقوقشان است.

 

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی رو به زوال است تصریح کرد: این اقدامات نمی‌تواند نجات‌بخش آمریکا و اسرائیل باشد.

 

وی با انتقاد از برخی کشورهای اسلامی حامی رژیم صهیونیستی و آمریکا بیان کرد: جسارت آمریکا و حامیانش در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان توسط آمریکا به‌ سبب انفعال برخی از کشورهای اسلامی است که با وجود به یدک کشیدن پسوندهای اسلامی در قبال اقدام‌های گستاخانه آمریکا عکس العملی نشان نمی‌دهند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با قدردانی از اقدام نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در به اختیار گذاشتن مراکز مذهبی و دینی به گردشگران نوروزی گفت: این اقدام امام جمعه بوشهر، سبب مصون ماندن جان مسافران از مشکلات و خطرات شد.

 

تسنیم/

ارسال نظر