کد خبر : 20844

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت:

مشکل اشتغال استان بوشهر با بهره‌مندی از ظرفیت پارس جنوبی برطرف شود

مشکل اشتغال استان بوشهر با بهره‌مندی از ظرفیت پارس جنوبی برطرف شود

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: همه مسئولان در جایگاه‌های مختلف باید نسبت به منطقه پارس جنوبی در عرصه اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام دهند تا مشکلات اشتغال جوانان برطرف شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، پیش از ظهر امروز در نشست با استاندار و معاونان استانداری بوشهر با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام رونق تولید اظهار داشت: امید است امسال تولیدات کشور در رونق مناسب باشد و یکی از عوامل رفع وابستگی‌ها زمانی است که تولیدات کشور،رونق قابل قبولی داشته باشد.

 

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور با گرامیداشت ماه رجب و تبریک بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) افزود:سالی که گذشته از جهاتی سال سختی در ابعاد گوناگون برای کشور بود.

 

امام جمعه قم،  با بیان اینکه سال گذشته،سال تمرین مقابله با  تحریم‌ها و ترفندهای دشمنان  بود افزود: سال گذشته با وجود تحریم‌ها و کارشکنی‌های دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی،  هر چند سال سختی بود ولی سال تمرین برای مقابله با دشمنان بود چراکه   سال قبل به ملت و مسئولان ایران اسلامی، آموخت که چگونه می‌توان با تهدیدات دشمن مقابله کرد و در مقابل هر طرح و برنامه دشمنان چگونه طراحی و مدیریت کنیم که  بتوانیم با سلامت از این پیچ و خم‌هایی که دشمن ایجاد می‌کند به سلامت عبور کنیم.

 

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امسال طبعا دشمن دست از توطئه و ترفند برنداشته است افزود: باید با طراحی و برنامه‌ریزی، نه تنها عبور از طراحی دشمنان بلکه دشمن مایوس  کنیم.

 

آیت‌الله حسینی بوشهری، با تاکید بر افزایش رضایت‌مندی مردم در مقابل مشکلات تصریح کرد: برای افزایش رضایت مردم الزاما این نیست که هیچ مشکلی، تهدیدی و یا دغدغه‌ای نداریم کشور اداره شود تا بگویم مردم راضی هستند بلکه باید مشکلات را برای مردم به‌گونه‌ای بیان کنیم که مردم به باور برسند و خودشان را در حل مشکلات سهیم و شریک بدانند.

 

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور گفت: وقتی مردم خودشان را صاحب کار دیدند آن وقت سختی‌ها را تحمل می‌کنند و خودشان را پا به‌پای مسئولان نظام در خط مقدم نگه می‌دارند و این به معنای راضی نگه داشتن مردم است و در این راستا مردم باید به این نکته برسند که فرقی بین مردم و مسئولان در مقابله با دشمنان نیست.

 

امام جمعه قم افزود: وقتی مردم توجیه شدند و مشکلات برای آنان تبیین شد به یک اقناع می‌رسند و آن وقت در مقابله با دشمن تفاوتی بین مسئولان و مردم  وجود ندارد و راه آن این است که جلو تبعیض‌ها گرفته شود.

 

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر تشدید بر نظارت قیمت کالا و اجناس تصریح کرد: نظارت‌ها به خصوص در تامین معیشت مردم باید افزایش یابد و قوی انجام شود تا مردم احساس کنند مسئولان دغدغه‌مندهستند، پای کارند، دل می‌سوزانند و هر جا کجی و انحرافی وجود داشته باشد محکم مقابله جدی می‌کنند.

 

آیت‌الله حسینی بوشهری با تاکید بر هم افزایی قوای سه گانه گفت: باید مردم احساس کنند که همه قوای سه گانه مجریه، مقننه و قضایی در کنار هم یک‌دل در راستای خدمت رسانی فعالیت می‌کنند.

 

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه نظارت‌ها بر قیمت کالا و اجناس نباید مقطعی باشد خاطر نشان کرد: محدود کردن زمان نظارت‌‌ها، ضمن ناامیدی مردم، زمینه  امیدواری و برنامه‌‌ریزی متخلفان برای ادامه فعالیتشان را فراهم می‌کند.

 

امام جمعه قم، با اشاره به اینکه کار نظارتی زمان نمی‌شناسد افزود: کار نظارتی ضامن اجرای قوانین و افزایش رضایت‌مندی مردم است.

 

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر استمرار دادن  در مبارزه با گران‌فروشی و احتکار کالا و اجناس تصریح کرد: مبارزه با  یک‌سری از عوامل، که برای مردم مشکل ایجاد می‌کند باید مداوم باشد تا متخلف احساس امنیت برای تخلف خودش نکند.

 

آیت‌الله حسینی بوشهری،پیش بینی و پیشگیری قبل از وقوع حادثه و مشکل را یک ضرورت دانست و تاکید کرد:پیشگیری و پیش بینی برای مقابله با حوادث گوناگون طبیعی، اقتصادی و معیشتی باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد تا مشکلاتی در جامعه ایجاد نشود.

 

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور بیان کرد: زمانی ما در مقابل توطئه‌ها و تحریم‌ها موفق می‌شویم که مسئولان در کنار مردم باشند و در این راستا مردم و مسئولان دست در دست هم در کنار هم در مقابل دشمن ایستادگی کنند، دشمن در این مقطع کاری از پیش نخواهد برد ممکن است روزهای سختی بر ما بگذرد ولی سختی‌ها شیرین جلوه می‌کند چون در برابر دشمن یکدست مقاومت می‌کنیم.

 

امام جمعه قم، با تاکید بر توجه به تکمیل طرح‌های نیمه تمام خاطر نشان کرد: امید می‌رود طرح‌های نیمه تمام با تلاش مسئولان تکمیل شود و خدمات رسانی دولت به مناطق محروم افزایش یابد  و بودجه‌ها و اعتبارات به موقع پرداخت شود تا نسبت به تعهدات جامعه عمل پوشانده شود.

 

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، اجرای طرح‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: تنها با بودجه‌های دولتی نمی‌توان با آن موفقیت‌ها دست یافت بلکه  باید در جذب سرمایه‌گذار و روی سرمایه‌گذاری‌های افراد حقیقی تلاش کرد.

 

آیت‌الله حسینی بوشهری، به مشکل اشتغال و بیکاری در استان بوشهر و نقش مهم پارس جنوبی در این عرصه پرداخت و افزود: همه مسئولان در جایگاه‌های مختلف باید نسبت به منطقه پارس جنوبی در عرصه اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام دهند تا در کنار این منبع مهم اقتصادی و صنعتی و پایتخت انرژی کشور، بیکاری، محرومیت‌ها و مشکلات اشتغال برطرف شود.

 

امام جمعه قم تاکید کرد: باید بهره‌مندی مردم بومی استان بوشهر از اشتغال در تاسیسات پارس جنوبی افزایش یابد و استاندار بوشهر با ورود جدی در تصمیم‌گیری‌های منطقه پارس جنوبی، زمینه تحقق سهم وعده داده شده در اشتغال مردم استان را فراهم کند.

 

تسنیم/

ارسال نظر