کد خبر : 20852

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد:

۱۳ فروردین، بارش باران و وزش باد در استان بوشهر پیش بینی می‌شود

۱۳ فروردین، بارش باران و وزش باد در استان بوشهر پیش بینی می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به تداوم بارش باران و وزش باد شدید در استان گفت: ۱۳ فروردین بارش پراکنده باران همراه با وزش باد در استان بوشهر پیش بینی می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ فرج الله شکوهی پور با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در سطح استان بوشهر ادامه دارد اظهار داشت: پیامد این سامانه بارشی، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در سطح استان بوشهر پیش بینی  می‌شود .

 

وی با بیان اینکه امروز احتمال ریزش تگرگ در برخی نقاط استان بوشهر وجود دارد افزود: آبهای خلیج فارس و سواحل استان بوشهر به سبب وزش تندباد مواج و متلاطم  است که سرعت وزش تندباد امروز به بیش از 70 کیلومتر در ساعت افزایش می‌یابد.

 

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر به وضعیت جوی استان فردا 13 فروردین پرداخت و خاطر نشان کرد: فردا 13 فروردین، آسمان نیمه ابری و در بخش‌های جنوبی  استان بارش پراکنده باران همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود.

 

شکوهی‌پور، سواحل جنوبی استان  بوشهر در 13 فروردین را مواج دانست و گفت:این سامانه بارشی به‌تدریج بعدازظهر روز سه شنبه 13 فروردین از جنوب استان خارج می‌شود .

 

وی، از ورود سامانه بارشی دیگری خبر دادو افزود: این سامانه بارشی از 14 فروردین به‌تدریج وارد غرب و جنوب غرب کشور می‌شود که تحت تاثیر امواج ناپایدار ناشی از این سامانه بارشی جدید، طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 14 و 15 فروردین آسمان استان بوشهر به تناوب ابری گاهی همراه با بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

 

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر جهت وزش باد در استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: جهت وزش باد بیشتر جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت 16 تا 44  کیلومتر و در برخی ساعات امروز گاهی بیش از 60 کیلومتردر ساعت و از امشب به‌تدریج شمال غربی با سرعت 12 تا 38 گاهی تا 48 کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

 

شکوهی‌پور، ارتفاع موج دریا را 90 تا 180  سانتیمتردانست و افزود: ارتفاع موج دریای خلیج فارس فارس در استان بوشهر  امروز گاهی تا 2.5 متر و از فردا در سواحل شمالی و مرکزی 60 تا 120 سانتیمتر ارزیابی می‌شود.

 

وی با تاکید بر پرهیز از دریاروی در خلیج فارس استان بوشهر گفت: با توجه به مواج بودن خلیج فارس، از دریاروی به ویژه با شناورهای تفریحی و گردشگری اجتناب شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر