کد خبر : 20855

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر:

۱۴ هزار کیسه زباله در پارک‌های جنگلی ۸گانه استان بوشهر توزیع می‌شود

۱۴ هزار کیسه زباله در پارک‌های جنگلی ۸گانه استان بوشهر توزیع می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه ۸ پارک جنگلی به مساحت ۷۶۰ هکتار برای ۱۳ فروردین گردشگران تجهیز شده است گفت: برای حفظ پاکیزگی بوستان‌های جنگلی ۱۴ هزار کسیه زباله بین طبیعت‌گردان در استان بوشهر توزیع می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ مساحت اراضی مرتعی استان بوشهر را 1.2 میلیون هکتار دانست و اظهار داشت: 227 هزار هکتار  مساحت استان جنگلی و از این میزان 34 هزار هکتار آن جنگل‌های دست کاشت است.

 

وی از وجود 8 پارک جنگلی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این بوستان‌ها دارای زیرساخت‌های اسکان و گردشگری است و در این ایام  بخشی از گردشگران در این پارک‌ها اقامت می‌کنند.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه پارک‌های جنگلی برای اقامت و اسکان گردشگران  به سرویس‌های بهداشتی و دستشویی مجهز شده است افزود:پارک‌های بنه‌گز تنگستان، عامری دیلم، چاهکوتاه بوشهر، چاهچاهو  دشتی و بنک کنگان از جمله پارک‌های تجهیز شده است.

 

منتظری، احداث آلاچیق، آسفالت معابر، ایجاد سرویس بهداشتی و تجهیز شبکه آب و برق را از جمله تجهیزات پارک‌های جنگلی استان بوشهر دانست و گفت:برای حفظ پاکیزگی بوستان‌های جنگلی 14 هزار کسیه زباله بین طبیعت‌گردان در استان بوشهر روز طبیعت 13 فروردین توزیع می‌شود.

 

وی با تاکید بر حفظ و حراست از اراضی جنگلی و مرتعی افزود: تمام مسافران و گردشگران باید در حفاظت عرصه منابع طبیعی احساس مسئولیت کنند که در این راستا گشت یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر فعال شده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بیان کرد: امیدوارم مردم در هنگام حضور در طبیعت بتوانند از این موهبت الهی لذت ببرند و زندگی در طبیعت را تجربه کنند و در این راستا خانواده‌ها مراقب باشند به طبیعت صدمه نزنند.

 

تسنیم/

ارسال نظر