کد خبر : 20858

امام جمعه موقت بوشهر گفت:

سیل ایران، آمریکا را رسوا کرد

سیل ایران، آمریکا را رسوا کرد

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه سیل ایران، آمریکا را رسوا کرد گفت:در شرایطی که مردم ایران گرفتار حل مشکلات سیل بودند ولی باز هم آمریکا برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران تیرهای خود را رها کرد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک ماه شعبان و با تاکید بر بهره جستن از این ماه پرفضیلت به ویژه زمزمه کردن مناجات شعبانیه اظهار داشت: ماه شعبان بهترین فرصت برای اولیاءالله و اتصال دادن آن به ماه مبارک رمضان است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با قدردانی از مشارکت همگانی در رسیدگی به سیل‌زدگان در استان‌های مختلف افزود: امروز در نقاط مختلف کشور شاهد کمک رسانی به سیل‌زدگان هستیم چراکه این مهم سنت حسنه‌ای است که در فرهنگ ایرانیان و مسلمانان نهادینه است.

 

امام جمعه موقت بوشهر با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رفع مشکلات سیل‌زدگان و تسکین آلام آسیب دیدگان افزود: کمک‌ها به سیل‌زدگان نباید مقطعی باشد بلکه تا رفع کامل مشکلات آسیب دیدگان باید ادامه داشته باشد.

 

حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی با تاکید بر تدبیر بر پیشگیری خسارات و تلفات قبل از وقوع سیل گفت: پیشگیری از ویرانی و خرابی باید قبل از وقوع حادثه باشد و آمادگی بخش‌ها و حوزه‌های مختلف باید در جلوگیری از مشکلات قبل از وقوع بحران باشد.

 

وی، با بیان اینکه سیل ایران، آمریکا را رسوا کرد افزود: آمریکا و کشورهای غربی در جریان جاری شدن سیل در استان‌های مختلف ایران، ناجوانمردانه تحریم‌های یک جانبه علیه جمعیت هلال احمر ایران اعمال کردند و این مهم سبب رسوایی دیگری ترامپ و سران آمریکا و کشورهای غربی و ایادیش در منطقه شد.

 

هاشمی با اشاره به اینکه ادعای دلسوزی آمریکا نسبت به سیل زدگان ایران بی اساس است گفت: در شرایطی که مردم ایران گرفتار حل مشکلات سیل بودند ولی باز هم آمریکا برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران تیرهای خود را رها کرد.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر افزود: وقتی سران آمریکا علیه ساختار هلال احمر و امدادرسانی به حادثه دیدگان اقدام می‌کنند نشان می‌دهد که این کشور و کشورهای غربی با بشریت و انسانیت ضدیت دارند و این مهم به عنوان جنایت جنگی محسوب می‌شود.

 

امام جمعه موقت بوشهر با ابراز تاسف در جان باختن تعدادی از هم‌وطنان در جریان جاری شدن سیل در استان‌ها افزود: هر چند سیل اخیر خسارات و تلفاتی در بر داشت ولی درس‌های زیادی آموخت و نشان داد که دشمنی دشمنان همواره علیه نظام اسلامی ادامه دارد.

 

حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی، با بیان اینکه  نشان دادن ظرفیت اتحاد و انسجام ملت و مسئولان از دیگر درس‌های سیل اخیر است خاطر نشان کرد: ملت ایران در کمک رسانی  به سیل‌زدگان، خروشان‌تر از سیل، اثابت کردند که در رفع مشکلات دریغ نمی‌کنند.

 

وی، عبودیت، بندگی و مقابله با جبهه طاغوت را از رویکردهای بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) دانست و با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد: ما دشمن تراشی نمی‌کنیم  بلکه  در راستای بعثت پیامبر اسلام(ص) جبهه طاغوت با اصل و هویت حرکت توحیدی مخالف است و آمریکا و نوکرهای او همچون آل سعود، به کمتر از دست کشیدن از حرکت در مسیر توحید راضی نمی‌شوند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، مبنای حرکت در نظام اسلامی ایران، را توحیدی و مقابله با ظلم و استکبار دانست و افزود: ملت ایران با همان روحیه توحیدی، ولایت‌مداری و اتحاد در مقابل ظالمان و استکبار جهانی به ویژه آمریکا و ادیایش می‌ایستد.

 

امام جمعه موقت بوشهر با قدردانی از حضور حماسی مردم در رسیدگی به سیل‌زدگان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از مردم و مسئولان، نیروهای مسلح، سپاه، بسیج و  ارتش در رسیدگی به حادثه دیدگان از سیل قدردانی و بر ادامه خدمات رسانی تا حل مشکلات آسیب دیدگان تاکید کردند.

 

حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی، با اشاره به 20 فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای و گرامیداشت شهدای والامقام هسته‌ای به سوم شعبان روز پاسدار پرداخت و خاطر نشان کرد: چون سید الشهداء(ع) در راه پاسداری از دین، قرآن و ارزش‌های مکتب اسلام ایثارگری کردند این روز به عنوان روز پاسدار نام‌گذاری شده است.

 

وی، با بیان اینکه پاسداران با شجاعت و شهامت در راستای فرهنگ حسینی در حفظ آرمان‌ها و ارزش‌ها و انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند تصریح کرد: پاسداری یک فرهنگ و عملیات غرورآفرین است که سپاه پاسداران در همه عرصه‌ها  فعالیت می‌کند و بخشی از توان مهندسی نیروی سپاه پاسداران، در قالب قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) وارد عرصه فعالیت در  راستای سیاست اقتصاد مقاومتی برای رفع وابستگی شده  است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر،  با بیان اینکه همه ملت ایران پاسدار ارزش‌ها و انقلاب اسلامی هستند گفت: همه باید در راستای حفظ ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی تلاش کنیم که این مهم اکنون به عنوان یک فرهنگ در جامعه حکم‌فرما است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر