کد خبر : 20863

رئیس حوزه هنری بوشهر:

فعالان هنر انقلاب اسلامی استان بوشهر تجلیل می‌شوند

فعالان هنر انقلاب اسلامی استان بوشهر تجلیل می‌شوند

رئیس حوزه هنری بوشهربا اشاره به اجرای برنامه هفته هنر انقلاب گفت: در قالب این هفته، از ۱۷ تا ۲۴ فروردین برنامه‌‌های متنوعی از جمله تجلیل از فعالان هنر انقلاب اسلامی استان بوشهربرگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ جلسه هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برای برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور مسئولان هنری، فرهنگی، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر برگزار شد.

 

در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با ابراز تاسف از حادثه جاری شدن سیل در برخی از استان‌های کشور اظهار داشت: جاری شدن سیل خسارات مادی و معنوی زیادی به مناطق مختلف کشور وارد کرد که نیاز به بازسازی به ویژه بازسازی روحی و معنوی دارد.

 

مجید خورشیدی با تاکید بر نقش مهم نهادها و سازمان‌های فرهنگی و هنری در بازسازی روحی و روانی آسیب دیدگان سیل افزود: امسال شاهد حوادث تلخی در جامعه فرهنگی هنری از جمله درگذشت جمشید مشایخی هنرمند شاخص کشور و هنرمند شاعر استان بوشهر بودیم که این حوادث را به جامعه هنری تسلیت می‌گویم.

 

وی، با بیان اینکه تمام تولیدات هنری و فرهنگی در سایه نظام اسلامی ایران، متعهد و معناگرا است تصریح کرد: تولیدات هنری ایران اسلامی در راستای پیام انقلاب اسلامی است که در ابعاد گوناگون باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از هنرمندان و تقویت تولیدات هنری استان گفت: خداوند متعال کارهای بزرگ را با هنرمندی و توام با هنر به بشریت ارائه می‌کنند که نشان از جایگاه هنر در نشان دادن پیام‌رسانی به جامعه بشری است.

 

خورشیدی با تاکید بر توجه به رسیدگی به آسیب دیدگان در هفته هنر انقلاب اسلامی تصریح کرد: همدری با آسیب دیدگان و افزایش کمک رسانی به سیل زدگان باید در هفته هنر انقلاب اسلامی مورد توجه قرار بگیرد.

 

وی، مشارکت در بازسازی روحی و معنوی آسیب دیدگان از سیل را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: با توجه به اینکه هفته هنر انقلاب اسلامی همزمان با اعیاد شعبانیه برگزار می‌شود تجلیل از جانبازان، خانواده معظم شهداء، ایثارگران و هنرمندان شاخص در رده‌های سنی مختلف و بازنشسته باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

رئیس حوزه هنری بوشهر نیزبا اشاره به اینکه بیستم فروردین به مناسبت شهید آوینی به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده است افزود: در قالب این هفته، از 17 تا 24 فروردین برنامه‌‌های متنوعی از جمله تجلیل از فعالان هنر انقلاب اسلامی استان بوشهربرگزار می‌شود.

 

امید پارسایی‌فر، انتخاب چهره هنری برتر استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:چهره هنری برتر استان بوشهر بر پایه معیارها و موازینی از جمله تولید، توالی و پشتکار انتخاب شده است.

 

وی با اشاره به اینکه برای انتخاب چهره برتر هنری کمیته‌ تخصصی تشکیل شده است افزود: در این راستا از میان 100 چهره هنری، هنرمندان برتر  استان بوشهر انتخاب و معرفی شده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر