کد خبر : 20878

مدیر کل بنیاد مسکن استان بوشهر:

۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان در استان بوشهر ساخته می‌شود

۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان در استان بوشهر ساخته می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از ساخت یک‌هزار واحد مسکونی در استان خبرداد و گفت: یک‌هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان امسال در قالب طرح اقدام جامع در استان بوشهر ساخته و تحویل می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حمید حیدری بریدی صبح امروز در نشست مسئولان بنیاد مسکن استان بوشهر با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت سالروز تاسیس حساب 100 امام(ره) و  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر بازسازی و بهسازی مسکن شهری و روستایی اظهار داشت: در این راستا سال قبل یک‌هزار و559 واحد مسکونی مورد توجه قرار گرفت که 98 درصد این واحدها به تعداد یک‌هزار و 524 واحد مسکونی تکمیل و تحویل شد.

 

وی، اعتبار اجرای طرح بازسازی و بهسازی مسکن شهری و روستایی استان بوشهر را 388 میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: از این میزان اعتبار 29 میلیارد ریال از محل حساب 100 امام(ره) به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از اجرای 492 پروژه عمران روستایی خبر داد و بیان کرد: این پروژه با اعتبار 103 میلیارد تومان اجرایی شده که اعتبارات آن  ملی، استانی و از محل اعتبارات نفت تامین شده است.

 

حیدری بریدی از اجرای واحدهای مسکونی ویژه نیازمندان خبر داد و خاطر نشان کرد: از 100 هزار واحد مسکونی در سطح کشور در قالب طرح اقدام جامع سهمیه استان بوشهر یک‌هزار واحد است که این واحدها امسال در استان بوشهر ساخته  و تحویل می‌شود.

 

وی، اجرای 77 واحد مسکونی ویژه خانوار دو معلولیت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در قالب تفاهم‌نامه‌هایی ضمن ساخت 77 واحد مسکونی ویژه خانوار دو معلولیت، واحدهایی نیز ویژه طلاب حوزه علمیه و اقشار کم درآمد ساخته می‌شود.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر  با اشاره به تخصیص اعتبارات نفت برای اجرای طرح زیربنایی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر تصریح کرد: برای اجرای 57 پروژه 208 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت تخصیص یافت که 90 درصد این پروژه‌‌ها تکمیل و افتتاح شد.

 

حیدری ساخت زمین چمن ورزشی در روستاها و بوستان‌های امید را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: روستاهای بالای 250 خانوار داراری زمین چمن مصنوعی هستند و 256 بوستان عمومی در روستاها اجرا که 141 پروژه آن تکمیل شده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر