کد خبر : 20882

نایب رئیس شورای اسلامی کنگان گفت:

با احداث پایگاه دریابانی کنگان در حریم ۶۰ متری دریا به شدت مخالفیم

با احداث پایگاه دریابانی کنگان در حریم ۶۰ متری دریا به شدت مخالفیم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کنگان گفت: پایگاه دریابانی نباید در حریم ۶۰ متری دریا احداث شود و مجموعه شورای اسلامی بندر کنگان، شورای اسلامی شهرستان و مردم به شدت با این موضوع مخالف هستند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عیسی کرمی اظهار داشت: طبق اطلاعات واصله، قرار است دریابانی شهرستان کنگان پایگاه خود را در ساحل روستای تنبک احداث کند. این پایگاه در زمینی احداث خواهد شد که در حریم ۶۰ متری دریا قرار دارد و عرض زمین این پایگاه  ۶۰ متر و طول آن حدود ۲۵۰ متر (زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع) می‌باشد.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کنگان افزود: این مسئله قطعا ساحل کنگان را در  آن نقطه کور خواهد کرد و لذا ما به عنوان نماینده مردم با این موضوع شدیدا مخالف هستیم. از نظر ما احداث پایگاه در کنار ساحل امری ضروری نیست و همانگونه که قبلا نیز شاهد بودیم پایگاه دریابانی در نقطه‌ای دیگر از سطح شهر در بلوار امام خمینی(ره) واقع شده است.

 

وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی بندر کنگان، شورای اسلامی شهرستان و مردم منطقه با احداث پایگاه دریایی در حریم ۶۰ متری دریا و در منطقه بکر از ساحل مخالف هستند خاطرنشان کرد: در این خصوص تنها چیزی که به اطلاع شورای اسلامی رسیده، مصوبه جذب منابع مالی و تامین اعتبار برای ساخت پایگاه دریابانی بوده است و بحث جانمایی این پایگاه به هیچ عنوان مطرح نبوده است.

 

کرمی ادامه داد: در همین راستا، ضمن تماس تلفنی با فرماندار شهرستان کنگان، مراتب اعتراض و مخالفت خود را نسبت به این موضوع اعلام داشتیم که  فرماندار گفتند جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و این پروژه در جای دیگری جانمایی می‌شود.

 

وی اذعان داشت: به هر شکل اگر ساخت و سازی در آن محدوده (حریم ۶۰ متری) انجام شود، تخریب آن، تقریبا غیرممکن است و  چنانچه تخریب آن ابنیه نیز امکان‌پذیر باشد، در واقع پول بیت المال را هدر داده‌ایم و دور ریخته‌ایم.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کنگان بیان کرد: عقیده ما بر این است که به هیچ وجه نباید این پروژه در حریم ۶۰ متری دریا احداث شود و بهتر است برای این موضوع، مکان مناسب دیگری جانمایی شود. ما سپاسگزار تمام تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروهای جان بر کف دریابانی هستیم و می‌دانیم که این عزیزان وجود و تلاش‌شان بسیار ارزشمند است.

 

فارس/

ارسال نظر