کد خبر : 20883

فرماندار عسلویه گفت:

آزمایشگاه‌های تخصصی زیست محیطی در شهرستان عسلویه ایجاد شود

آزمایشگاه‌های تخصصی زیست محیطی در شهرستان عسلویه ایجاد شود

فرماندار عسلویه با تاکید بر توجه به کاهش آلایندگی زیست محیطی صنایع پارس جنوبی در عسلویه گفت: ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی محیط زیست با هدف پایش آلایندگی مستمر شهرستان عسلویه مورد تاکید است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالنبی یوسفی صبح امروز در نشست بررسی وضعیت آلایندگی‌های زیست محیطی در شهرستان عسلویه، با تاکید بر این نکته که تراکم پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی در محدوده عسلویه آلایندگی‌ها را افزایش  داده است اظهار داشت: استقرار سیستم‌های پایش زیست محیطی برای بررسی آلاینده‌ها در شهرستان عسلویه امری مهم و ضروری است.

 

وی با تاکید بر بررسی ابعاد زیست محیطی ناشی از مشکلات آلایند‌های صنایع پارس جنوبی بیان کرد: در ارتباط با کنترل وضعیت آلایندگی‌ها در عسلویه نباید تنها نگاه‌ها به سمت خاموش شدن فلرها معطوف شود زیرا در منطقه برخی از آلاینده‌های مختلف شامل فلزات سنگین، سرب، جیوه و نیکل تشکیل شده و باید برنامه‌ریزی مناسبی برای آنها صورت گیرد.

 

فرماندار عسلویه، با بیان اینکه آلایندگی‌ها باید در ابعاد گوناکون در عسلویه مورد بررسی قرار گیرد تاکید کرد: آلایندگی‌های روحی و روانی هم باید مورد توجه قرار گیرد که این مهم در قالب کارگروه توسعه پایدار عسلویه مورد توجه است.

 

یوسفی، با تاکید بر ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی محیط زیست در عسلویه گفت: احداث آزمایشگاه‌های تخصصی محیط زیست با هدف پایش مستمر منطقه و همچنین تقویت اداره محیط زیست شهرستان عسلویه باید به‌طور جد در دستور کار قرار گیرد.

 

وی،  توجه به حوزه بهداشت و درمان با هدف تضمین سلامت ساکنان منطقه پارس جنوبی را یک ضرورت دانست و افزود:تشکیل کارگروه‌های مختلف با هدف رسیدن به نتیجه همه جانبه در حوزه پارس جنوبی امری ضروری است.

 

تسنیم/

ارسال نظر