کد خبر : 20884

استاندار بوشهر بیان کرد:

دانشگاه‌های بوشهر زمینه حضور سرمایه‌گذاران برای پرورش جلبک دریایی فراهم کنند

دانشگاه‌های بوشهر زمینه حضور سرمایه‌گذاران برای پرورش جلبک دریایی فراهم کنند

استاندار بوشهر گفت: دانشگاه‌های استان بوشهر باید با کار مطالعاتی و تولید یافته‌های جلبک دریایی زمینه و بستر لازم را برای حضور سرمایه‌گذاران برای پرورش و کشت این ماده غذایی فراهم کنند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالکریم گراوند در کارگروه پژوهش و فناوری استان بوشهر اظهار داشت : از استخرهای پرورش آبزیان در همه فصول سال باید استفاده کرد که در این راستا زمینه تولید و پرورش آرتمیا و کشت جلبک‌های دریایی در استخرهای پرورشی استان بوشهر فراهم است.

 

استاندار بوشهر افزود : علاوه بر پرورش میگو و ماهی، ظرفیت‌هایی مانند پرورش و کشت گیاهان، جلبک، آرتمیا و دیگر تولیدات دریایی در استان بوشهر فراهم شده که باید از این ظرفیت‌ها بخوبی استفاده کرد.

 

وی با اشاره به تولید جهانی 100 میلیون تن جلبک دریایی در سال اظهار کرد: استان بوشهر ظرفیت بسیار مهمی در پرورش و تولید این ماده غذایی دارد که همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها در فراهم شدن شرایط تولید جلبک دریایی در سواحل این استان ضروری است.

 

گراوند ادامه داد: دانشگاه‌های استان بوشهر باید با کار مطالعاتی و تولید یافته‌های جلبک دریایی زمینه و بستر لازم را برای حضور سرمایه‌گذاران برای پرورش و کشت این ماده غذایی فراهم کنند.

 

وی بیان کرد: در سفر معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به استان بوشهر ظرفیت‌های تولیدی و فناوری این استان مورد توجه قرار گرفت که برای عملیاتی شدن آنها باید پیگیری‌های لازم انجام شود.

 

استاندار بوشهر افزود: در اجرای طرح سلول‌های بنیادی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان نیز دانشگاه‌ها باید 70 درصد سهم سرمایه‌گذاری را تأمین کنند.

 

فارس/

ارسال نظر