کد خبر : 20885

مجری طرح جامع توسعه پایدار منطقه پارس جنوبی گفت:

مشعل‌سوزی و گاز فلر پالایشگاه‌های پارس جنوبی بازیافت می‌شود

مشعل‌سوزی و گاز فلر پالایشگاه‌های پارس جنوبی بازیافت می‌شود

مجری طرح جامع توسعه پایدار منطقه پارس جنوبی با اشاره به انعقاد قرارداد بازیافت و مصرف گاز فلر پالایشگاه‌‌های گاز پارس جنوبی گفت: در این راستا برای جمع آوری گاز مشعل‌ فلرهای پالایشگاه‌های پارس جنوبی از تجهیزات پیشرفته و فناوری نوین استفاده می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ علی‎محمد احمدی ظهر امروز در جمع مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با اشاره به کاهش آلایندگی پالایشگاه‌های پارس جنوبی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی سالانه فلرینگ و آلایندگی پالایشگاه‌های پارس جنوبی 20 درصد کاهش می‌یابد.

 

مجری طرح جامع توسعه پایدار منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه مشعل فلرهای پالایشگاه‌های گازی دارای عوارض مختلفی است افزود: برای کاهش آلایندگی‌ فلرها و مشعل پالایشگاه‌های گازی اقدامات مهم و موثری انجام شده و خاموش کردن این فلرها و بازیافت گاز آنها در دستور کار قرار دارد.

 

احمدی با بیان اینکه تمرکز 10 پالایشگاه گازی در یک محدوده کوچک و متراکم تبعاتی به همراه دارد گفت: آلایندگی زیست محیطی  پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی در ابعاد گوناگون مورد توجه قرار گرفته و در حال بررسی است که راهکارهای اساسی برای رفع این مشکلات ارائه شده است.

 

وی اولویت نخست در بازیافت گاز فلرها و مشعل‌ها را فازهای دوم و سوم در قالب پالایشگاه نخست پارس جنوبی دانست و گفت: در این زمینه قرارداد بازیافت و مصرف گاز فلر یا مشعل منعقد شده که برنامه اجرایی آن خرداد ماه عملیاتی می‌شود.

 

مجری طرح جامع توسعه پایدار منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه  سایت پارس یک تحت پوشش طرح بازیافت گاز فلرها و مشعل‌ها قرار می‌گیرد تصریح کرد: در این راستا برای جمع آوری گاز مشعل‌ فلرهای پالایشگاه‌های پارس جنوبی از تجهیزات پیشرفته و فناوری نوین  استفاده می‌شود .

 

وی خاطر نشان کرد: پس از فازهای دوم و سوم در قالب پالایشگاه نخست، بازیافت مشعل گاز پالایشگاه گازی فازهای 4 و 5 پارس جنوبی در دستور کار قرار می‌‌گیرد.

 

احمدی افزود: مطالعات پروژه بازیافت و مصرف گاز فلر پارس جنوبی توسط تیم مهندسی و برنامه‌ریزی طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی و با استفاده از اطلاعات میدانی از منطقه و پالایشگاه فازهای 2و 3 انجام شده است.

 

وی جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی با بازیافت گاز فلر و برگشت به چرخه تولید را از دستاوردهای طرح یاد شده دانست و تاکید کرد: حفاظت از محیط زیست منطقه پارس جنوبی، عسلویه و رفع آلایندگی‌های جامد مایع و گاز  از دیگر دستاوردهای پروژه بازیافت و مصرف گاز فلر پارس جنوبی است.

 

تسنیم/

ارسال نظر