کد خبر : 20886

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر گفت:

۱۶۶۹ میلیارد تومان برای انجام طرح‌های عمرانی و اقتصادی استان بوشهر اختصاص یافت

۱۶۶۹ میلیارد تومان برای انجام طرح‌های عمرانی و اقتصادی استان بوشهر اختصاص یافت

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر گفت: در سفر رئیس جمهور به بوشهر یک هزار و ۶۶۹ میلیارد تومان برای انجام طرح‌های عمرانی و پروژه‌های اقتصادی اختصاص یافت.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عادل دهدشتی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان تنگستان با محکوم کردن اقدام خصمانه اخیر دولت آمریکا در رابطه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارداشت: هیئت حاکمه آمریکا در چند سال اخیر تصمیمات یک‌جانبه و نابخردانه مشابه بسیاری را اتخاذ کرده که نشان از بدعهدی و عدم پایبندی آنها به قوانین بین المللی دارد.

 

وی با اشاره به موارد مشابه همچون خروج آمریکا از برجام و دیگر معاهدات بین المللی گفت: همانطور که بسیاری از کشورها در عرصه خروج آمریکا از برجام در مقابل این کشور ایستادند، در زمینه موضوع اخیر نیز با این تصمیم همراهی نکردند. 

 

عادل دهدشتی افزود: این تصمیم ناشی از موارد مختلفی است که یکی از مهمترین آنها اقتدار،محبوبیت و مشروعیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که اکنون به عنوان محور مقاومت و امنیت در عرصه‌های داخلی و بین المللی شناخته می‌شود.

 

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر با بیان اینکه آمریکا علاقمند به متلاطم کردن فضای بین المللی و بهره برداری از این مسئله است، افزود: خوشبختانه خروجی این تصمیم آمریکا در داخل کشور نه تنها مشکلی ایجاد نکرد، بلکه از قوای سه گانه تا نحبگان و فعالان رسانه‌ای و مجازی، همه در یک فضای توام با همدلی و وحدت به حمایت همه جانبه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداختند و انزجار و مخالفت خود را با این تصمیم نابخردانه اعلام کردند.

 

وی تاکید کرد: من یقین دارم که آمریکا پیش‌بینی نمی‌کرد خروجی این تصمیم در داخل کشور منجر به ایجاد چنین فضای همدلی و وحدتی شود که امروز شاهد آن هستیم، در غیراین‌صورت قطعا این تصمیم را اتخاذ نمی‌کردند.

 

دهدشتی با اشاره به دفاع نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،خاطر نشان کرد: در بسیاری از مقاطع مثل حادثه سیل اخیر که بخشی از هموطنانمان را داغدار و خسارات سنگینی را به بسیاری از شهرها و روستاها وارد کرد،

 

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر بیان کرد: مجموعه دولت، سپاه پاسداران، ارتش،بسیج،نیروی انظامی، نهادها و خود مردم در کنار هم با وحدت و همدلی پای کار آمده و برای کمک به مردم از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند.

 

وی تصریح کرد: این خود حاوی این پیام است که ما در اصل ماجرا با هم هیچ مناقشه و اختلافی نداریم و چه خوب است که این مسئله را سرلوحه قرار داده و در دیگر مسایل و موضوعات به خصوص فضای سیاسی از آن بهره بگیریم.

 

دهدشتی با اشاره به بیان اینکه «گفت‌وگو» حلقه مفقوده فضای سیاسی در این سالها بوده است، حاطر نشان کرد: اختلاف سلیقه‌های حزبی،گروهی، جناحی و حتی شخصی در کشور وجود دارد اما این اتفاق نشان داد که تمام جریانات سیاسی با سلایق گوناگون در بسیاری از موارد با هم اشتراکات قابل توجهی دارند که نیاز است تا با گفت‌وگوی بیشتر، بر این اشتراکات تاکید مضاعف شود. 

 

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر به انتخابات مجلس امسال پرداخت و گفت: امسال انتخابات مجلس را در پیش داریم و تاکید مقام معظم رهبری نیز همیشه بر حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بوده است از این رو نیاز است تا مردم را به حضور در انتخابات ترغیب و تشویق کنیم که لازمه آن بیان انتقادات به شیوه صحیح و ترویج گفت‌وگو در بین جناح‌های مختلف سیاسی است.

 

وی با ذکر این نکته که امسال برای کشور سال سرنوشت سازی است گفت: باید بتوانیم مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری که سال آینده را سال رونق تولید نامیدند، عمل کرده و در حوزه‌های اقتصادی رو به جلوتر حرکت کنیم همه باید آستین همت بالا زده و مشکلات موجود را چه در داخل کشور و چه مشکلاتی که از بیرون و ناشی از تحریم هاست، حل کرده و تلاش مضاعف داشته باشیم.

 

دهدشتی با اشاره به اینکه در سطح استان این اراده در مسئولان وجود دارد افزود: در شرایط سختی که سال گذشته کشور با آن درگیر بود، استان بوشهر در روزهای پایانی سال میزبان رییس جمهور بود که این سفر برکات زیادی را با خود به همراه داشت و دلیل اصرار و پیگیری استاندار بوشهر بر انجام این سفر پیش از پایان سال نیز همین موضوع بود.

 

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر با تشکر از مردم استان در استقبال با شکوه از رییس جمهور تصریح کرد:اختصاص یک هزار و 669 میلیارد تومان برای انجام طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی رقمی کم نظیر و بسیار خوبی بود که در این سفر نصیب مردم استان بوشهر شد که این مبلغ به جز ارقامی است که در عرصه ارزی و ریالی توسط بخش خصوصی در استان سرمایه گذاری می‌شود.

 

وی بیان کرد: اختصاص رقمی قابل توجه در حوزه اشتغال جوانان و احداث آبشیرین کن‌ها که از نیازهای اساسی استان است از دیگر مصوبات این سفر بود که اگر با اعتبارات گذشته مقایسه شود، قطعا بزرگی کار را بیش از پیش نمایان می‌کند.

 

دهدشتی با اشاره به اینکه شرایط خوبی در شهرستان تنگستان برای جذب اعتبارات وجود دارد، گفت: پروژه‌های همچون سد خاییز، آبشیرین کن دلوار و محور مواصلاتی اهرم به برازجان از جمله پروژه‌های اولویت‌دار  تنگستان هستند که قطعا با همدلی و وحدتی که از سوی مسئولان شهرستان شاهد هستیم و همین‌طور توجه  ویژه استاندار انجام می‌شود.

 

در این جلسه یونس غلامی‌زاده که پیش از این عهده دار بخشداری مرکزی تنگستان بود به عنوان معاون سیاسی فرمانداری تنگستان معرفی شد.

 

تسنیم/

ارسال نظر