کد خبر : 20888

امام جمعه بوشهر گفت:

سپاه حامی مظلومان جهان و در خط مقدم مبارزه با تروریست قرار دارد

سپاه حامی مظلومان جهان و در خط مقدم مبارزه با تروریست قرار دارد

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران قربانی تروریست است گفت: سپاه پاسداران حامی مظلومان جهان و در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها قرار دارد

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به معماری شخصیتی انسان بر اساس  شخصیت‌ خاندان ائمه اطهار(ع) اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم محمد مصطفی(ص) را به عنوان الگوی ارزشمند عرشی و الهی انسان‌ها در بعد شخصیتی و اخلاقی معرفی کرده است که این مهم در ماه شعبان بیشتر مورد توجه قرار دارد چراکه  این ماه با عظمت ماه پیامبر اسلام(ص) است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تاسی جستن از شخصیت پیامبر اسلام (ص)و بهره جستن از فضلیت ماه شعبان گفت: برای سعادت در دنیا، رستگاری در آخرت و موفقیت در همه عرصه‌ها باید رسول خدا حضرت محمد مصطفی(ص) الگو قرار داشته باشد.

 

امام جمعه بوشهر با تبریک اعیاد ماه شعبان به موضع‌گیری سران آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه تروریستی پرداخت و تاکید کرد: آمریکا و سران آن عددی نیستند که بخواهند سخن و یا مطلبی در مورد نهادهای انقلاب اسلامی از جمله سپاه پاسداران بگویند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به تاریخ جهان استکبار به ویژه آمریکا خاطر نشان کرد: جهان استکبار به سرکردگی آمریکا در تاریخ به عنوان کانون شرارت و تروریست بوده که همواره مورد حمایت رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرد.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا حامی تروریسم از جمله در خاورمیانه مانند داعش است خاطر نشان کرد: جزء آمریکا و رسانه استکباری چه کسی از فروش نفت تروریست‌های منطقه، بن سلمان که خبرنگار عربستانی را تکه تکه کرد و داعش حمایت می‌کند؟.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به جنایات آمریکا در افغانستان، عراق و سوریه پرداخت و تاکید کرد: آیا تروریست‌های جهانی و بین‌المللی مورد حمایت آمریکا و غرب نیستند؟ چراکه جنایات آنان در کشورهای سوریه، عراق و افغانستان مشهود است.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه آمریکا مصوبه شورای امنیت در محکوم کردن جنایات تروریست‌ها را وتو می‌کند افزود: آمریکا حامی و پشتیبانی نظامی و اطلاعاتی تروریست‌ها در خاورمیانه است که  در ساختار سیاسی جهان هم اینکه آمریکا عمله رژیم صهیونیست بین‌الملل است.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری، سپاه پاسداران را در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها دانست و تصریح کرد: قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی تحریف حقایق است چراکه این نیروی انقلابی و مقتدر در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها قرار دارد.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا از تروریست‌ها حمایت و سپاه با آنان مبارزه می‌کند گفت:  جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته قربانی تروریست بوده و سپاه حامی و مدافع مظلومان جهان  و قوی‌ترین نیرو در مقابله با تروریست است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به شهادت شهید حججی در مبارزه با تروریست‌ها خاطر نشان کرد: رزمندگان مدافع حرم مانند شهید حججی‌ها شما«آمریکا» در سوریه به شهادت رساندید.

 

امام جمعه بوشهر آمریکا را کانون ترور بین‌المللی و سپاه پاسداران را اقتدار و عظمت ایران دانست و افزود: شما با مطرح کردن این موضوع می‌خواستید سپاه را تضعیف کنید ولی در این عرصه سپاه مورد حمایت ویژه قرار گرفت و تقویت و قوی‌تر شد.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری، با بیان اینکه سپاه در مقابله با تروریست‌ها حماسه‌ای جاوید آفرید تصریح کرد: سپاه ضمن اینکه در عرصه نظامی حماسه‌های گوناگون خلق کرده در عرصه علم، فناوری، محرومیت‌زدایی، رسیدگی به آسیب دیدگان حوادث از جمله سیل و زلزله حماسه متفاوتی خلق کرده است که آمریکایی‌ها و غربی‌ها و دیگر دشمنان ایران، از این توانمند و اقتدار سپاه ناراحت هستند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، حمایت از سپاه را واجب و تضعیف آن را حرام دانست و گفت: تمام ملت ایران سپاهی و بسیجی هستند و  این نهاد الهی مورد حمایت همگان قرار دارد.

 

وی با تاکید بر برخورد قاطع با تروریست بین‌الملل افزود: مجلس، دولت و قوه قضاییه برخورد قاطع با تروریست بین‌الملل به سرکردگی آمریکا داشته باشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر ادامه کمک‌ها به سیل‌زدگان در استان‌های خوزستان و لرستان تصریح کرد: وضعیت آسیب رساندن سیل به استان‌ها سیل‌زده همگان را آزرده کرد که از  همه  مردم تقاضا می‌شود کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به صورت سازمان یافته ارسال کنند.

 

امام جمعه بوشهربا تاکید بر توجه به پیشگیری از حوادث طبیعی گفت: برنامه‌ریزان و مسئولان باید بر پیشگیری از حوادث از جمله حادثه‌های طبیعی مانند سیل داشته باشند تا شاهد این گونه حوادث تلخ و ناگوار در استان‌ها نباشیم.

 

آیت‌اله صفایی بوشهری با اشاره به پیش بینی بارش باران در استان بوشهر بر هوشیاری و آمادگی مسئولان و امدادگران در جلوگیری از حوادث تاکید کرد و افزود: مسئولان استان بوشهر راهکارها و تلاش‌های متعددی برای جلوگیری از حوادث تدارک دیده‌اند که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر یکی از شاخص‌های مدیریت راهبردی را مدیریت استراتژیک آینده پژوهی دانست و گفت: مسئولان باید بحران‌های آینده را پیش بینی کنند تا ضمن جلوگیری از حوادث از بروز آسیب و خسارت پیشگیری شود.

 

وی بر توجه به مطالبات جوانان تاکید و خاطر نشان کرد: جوانان باید در ابعاد گوناگون مورد حمایت ویژه مسئولان قرار بگیرند و حل مشکل اشتغال جوانان باید در اولویت قرار بگیرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر