کد خبر : 20893

استاندار بوشهر بیان کرد:

نمایشگاه ماه مبارک رمضان باید در استان بوشهر راه‌اندازی شود

نمایشگاه ماه مبارک رمضان باید در استان بوشهر راه‌اندازی شود

استاندار بوشهر با تاکید بر تامین کالاهای اساسی مورد نیاز برای ماه مبارک رمضان گفت: نمایشگاه ماه مبارک رمضان با همکاری اصناف با هدف عرضه کالاها و اقلام اساسی پر مصرف و مورد نیاز تشکیل شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با تاکید بر کنترل قیمت مرغ دربازار و تحویل گوشت مرغ با قیمت تعیین شده از مرغداری‌ها اظهار داشت: تعهدات مرغداری‌هایی که نهاده‌های دامی با قیمت دولتی دریافت کرده‌اند باید محقق شود و گوشت مرغ مورد تعهد این واحدها باید برای عرضه در بازار تعیین تکلیف شود.

 

وی با تاکید بر برخورد قاطع با مرغداری‌های متخلف گفت: مرغداری‌هایی که نهاده‌های دامی دریافت کرده‌اند و به تعهدات خود عمل نکرده‌اند بر اساس قانون تعیین تکلیف شوند.

 

استاندار بوشهر با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم افزود: اقلام پرمصرف مردم استان بوشهر شامل گوشت مرغ، قرمز، برنج، شکر، روغن و دیگر کالاهای موردنیاز مردم تامین و برای توزیع ذخیره سازی شود.

 

گراوند ادامه بازرسی و نظارت بر قیمت کالاها و بازار را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید همواره مدافع حقوق مصرف کننده باشیم که بر اساس مصوبه دولت، 25 قلم کالا در فهرست کالاهای مشمول دریافت ارز 4200  تومانی قرار گرفته‌اند.

 

وی، با تاکید بر پیگیری دریافت سهیمه استانی کالاهای اساسی بر اساس 25 قلم کالای یاد شده تصریح کرد:پیگیری میزان سهمیه استان و نحوه توزیع کالاهای اساسی مورد توجه قرار بگیرد.

 

استاندار بوشهر توجه به توزیع کالاهای اساسی از طریق تعاونی‌های مصرفکارکنان دولتی به ویژه کارکنان شرکتی را یک ضرورت دانست و افزود: برای  تامین کالاهای اساسی مورد نیاز در ماه مبارک رمضان با قیمت مصوب و مناسب از طریق تعاونی‌های کارکنان و نمایشگاه رمضان ضروری است.

 

گراوند، بوشهر را یکی از تولید کنندگان گوجه فرنگی دانست و با تاکید بر تنظیم قیمت این کالا در بازار افزود:  قیمت گوجه فرنگی در استان بوشهر باید مناسب و نسبت به دیگر نقاط کشور از وضعیت قیمت مناسب و مطلوب‌تری برخوردار باشد.

 

وی با تاکید بر توجه به رونق تولید خاطر نشان کرد: هر چند باید تولیدکنندگان حمایت شوند ولی جلوگیری از تخلف و رونق تولید و حفظ حقوق مصرف کنندگان باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

استاندار بوشهرتلاطم  قیمت برخی کالاها به سبب بارندگی‌ها و مشکل تردد در جاده‌ها، کوتاه مدت دانست و با اشاره به آغاز برداشت گندم و خرید این محصول از کشاورزان گفت: در خرید گندم از کشاورزان مبلغ آن به موقع پرداخت شود تا زمینه رضایت مندی وحل مشکلات کشاورزان فراهم شود.

 

گراوند با بیان اینکه برای خرید و پرداخت مبلغ گندم خریداری شده باید تسریع شود افزود:برای برخی کالاها که در سازمان اموال تملیکی نگه‌داری می‌شود  باید در زمینه توزیع آن با قیمت مصوب از جمله لاستیک خودروهای سنگین و کالاهای  مورد نیاز مردم در بازار تصمیم‌گیری شود.

 

وی،با بیان اینکه 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی اختصاص یافته است خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و اختصاص 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی، وضعیت قیمت کالاها دارای ثبات می‌شود.

 

استاندار بوشهر با تاکید بر توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار در مراکز عرضه و تعاونی‌های مصرف تصریح کرد:نمایشگاه ماه مبارک رمضان با همکاری اصناف با هدف عرضه کالاها و اقلام اساسی پر مصرف و مورد نیاز در ماه مبارک رمضان  تشکیل شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر