کد خبر : 20908

استاندار بوشهر بیان کرد:

حوزه هنری بوشهر زمینه پیوند تولیدات هنری را با اقتصاد فراهم کند

حوزه هنری بوشهر زمینه پیوند تولیدات هنری را با اقتصاد فراهم کند

استاندار بوشهر گفت: حوزه هنری استان بوشهر باید تلاش کند که تولیدات هنری را با اقتصاد پیوند بزند و زمینه خلق آثار فاخر هنری را فراهم کند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالکریم گراوند شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از هنرمندان برتر استان بوشهر و معرفی چهره برتر هنر استان بوشهر در مجتمع فرهنگی و هنری 9 دی بوشهر با تبریک نیمه شعبان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای عرصه فرهنگ و هنر استان بوشهر خصوصا شهید مرتضی آوینی، اظهار داشت: تمدن و فرهنگ ایرانی سرشار از ذوق و خلاقیت است.

 

وی با بیان اینکه استان بوشهر سرشار از ذوق هنر و فرهنگ  است گفت: معماری بوشهر جلوه‌ای از هنر ایرانی است که در جای جای این شهر فرهنگی نمودار است.

 

وی با اشاره به ظرفیت هنری این استان  خاطر نشان کرد: هنرهای نمایشی، شعر، ادبیات و فرهنگ این سرزمین پرگهر  جلوه‌ای از ظرفیت بالای استان بوشهر است.

 

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بعداز پیروزی انقلاب، هنر در دامن انقلاب پرورش یافت افزود: بعداز انقلاب زمینه گسترده‌تری برای رشد و تعالی هنر در ایران فراهم شد.

 

گراوند، نظام اسلامی ایران را برخواسته از الله‌اکبر، وحدت مردم، استقلال و آزادی دانست و گفت: دفاع مقدس عرصه‌ای برای خط شکنی و مسابقه برای تکریم جهان خود است و بر این اساس فضا برای خلق هنر در این عرصه فراهم شده است.

 

وی، با بیان اینکه خوشحالیم که این ظرفیت‌ها  به برکت نظام اسلامی ایران برای مردم فراهم شده  است خاطر نشان کرد: با وجود انواع توطئه‌ها و ترفندها، ایران اسلامی تمام قد در برابر تجاوزات استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا ایستاده است.

 

استاندار بوشهر بیان کرد: هنر انقلاب اسلامی ایران این است که فضایی را برای ایجاد تحول در عرصه فرهنگ و هنر پدید آورده است.

 

گراوند با اشاره به اینکه تمام قومیت‌ها در ایران اسلامی زندگی می‌کنند تصریح کرد: این مهم زمینه تنوع فرهنگ و هنر را فراهم کرده است.

 

وی با تاکید بر پیوند زدن هنر با اقتصاد گفت: حوزه هنری باید تلاش کند که تولیدات هنری را با اقتصاد پیوند بزند و زمینه خلق آثار فاخر هنری را فراهم کند.

 

استاندار بوشهر نقش هنرمندان  در جامعه  را بسیار مهم و ممتاز دانست و تاکید کرد: هنرمندان در عرصه‌های گوناگون جامعه به ویژه در عرصه فرهنگ سازی باید نقش آفرینی کنند.

 

گراوندبا قدردانی از هنرمندان استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر دارای پیشینه  درخشان و پرافتخاری  در عرصه فرهنگ و هنر و ادبیات است که افتخار ایران اسلامی است.

 

در این آیین از غلامحسین دریانورد به عنوان هنرمند برجسته هنر انقلاب اسلامی تجلیل شد.

 

این هنرمند برجسته بوشهری در زمینه‌های عکاسی، نمایشنامه و فیلم‌نامه‌نویسی، شاعری، پژوهشگری و داستان نویسی دارای آثار متعددی است.

 

تسنیم/

ارسال نظر