کد خبر : 20913

امام جمعه بوشهر گفت:

تاکید امام جمعه بوشهر بر تنظیم سند جامع شوراهای اسلامی در کشور‌

تاکید امام جمعه بوشهر بر تنظیم سند جامع شوراهای اسلامی در کشور‌

امام جمعه بوشهر با اشاره به نقش مهم شوراها در شهرها و روستا در رسیدگی به امورات گفت: تنظیم سند جامع شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح کشور امری مهم و ضروری است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله صفایی‌بوشهری صبح امروز در نشست با رئیس و جمعی از اعضای شورای عالی استان‌ها در بوشهر با بیان اینکه یکی از مظاهر مردم سالاری نظام جمهوری اسلامی ایران، شوراهای اسلامی شهر و روستاست، اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا نقشی جدی در زندگی مردم دارند به همین سبب سلامت و دانش در عرصه طراحی و مدیریت جامع شهری و روستایی بسیار مهم است.

 

امام جمعه بوشهر یکی از ویژگی‌های مهم اعضای شوراهای اسلامی را داشتن دانش لازم عنوان کرد و افزود: علم و دانش فوق روز مرتبط در رابطه با برنامه‌ریزی کلان شهر و روستا یکی از ضروریات شوراهای اسلامی شهر و روستاست.

 

نماینده‌ی ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر دانش بنیان بودن اعضای شوراهای اسلامی گفت: شخصیت‌هایی در شوراهای اسلامی حضور دارند باید دارای دانش لازم در راستای ارائه خدمات به جامعه هدف باشند.

 

آیت‌الله صفایی‌بوشهری بیان کرد: در شوراها تفکرات سیاسی مختلفی وجود دارد که باید نقطه اشتراک همه آنها، خدمت به مردم باشد.

 

وی تنظیم سند جامع شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح کشور را ضروری دانست و تصریح کرد: اگر شوراهای اسلامی در فضای ملی دارای یک ساختار منسجم و قوام برنامه‌ریزی با نگاه فوق روز باشد و همه شهرها و روستاها بر‌اساس آن برنامه‌ریزی کنند می‌توانند تحول بزرگی در کشور ایجاد کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: سند جامع ایران در زمینه توسعه شهری و فوق روز فکر کردن و مدیریت جامع در این ارتباط بسیار می‌تواند در روند رشد و توسعه شهرهای کشور نقش ایفا کند.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار موفق هستند، افزود: اختلاف سلیقه در شوراها امری طبیعی است چون افراد با سلایق مختلف دور هم جمع شده‌اند اما باید تحمل هم داشته باشند و نقطه اشتراک همه آنها، عبور از خود و خدمت به مردم باشد.

 

تسنیم/

ارسال نظر