کد خبر : 20914

رئیس شورای شهر خارگ اعلام کرد:

مشکل تردد دریایی ساکنان جزیره خارگ برطرف شود

مشکل تردد دریایی ساکنان جزیره خارگ برطرف شود

رئیس شورای شهر خارگ تردد دریایی را یکی مشکلات اصلی ساکنان جزیره خارگ دانست و گفت: امیدواریم با تدبیر شرکت پایانه‌های نفتی ایران این مشکل که پیشینه‌ای دیرینه دارد حل شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالحمید صفایی عصر امروز در نشست هم‌افزایی اعضای شورای اسلامی  خارگ با مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی خارگ  با بیان اینکه  تعامل خوبی فی‌مابین مجموعه شهرداری خارگ و پایانه نفتی ایران وجود دارد اظهار داشت: این تعامل بر مبنای توسعه و ارتقا خدمات در حوزه شهری در حال برنامه ریزی برای امسال است.

 

شهردار خارگ افزود: این شهرداری آمادگی دارد به‌عنوان یک بازوی اجرایی و عملیاتی در کنار پایانه‌های نفتی ایران برای انجام فعالیت‌هاو پروژه عمرانی اقدام کند.

 

وی یکی از مشکلات اهالی خارگ  تردد دریایی دانست و تاکید کرد: امیدوارم با تدبیرو همکاری مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران این موانع رفع شود و شهرداری خارگ در این زمینه آمادگی کامل را دارد با راه اندازی سازمان حمل و نقل دریایی یکی از خواسته‌های به حق ساکنان خارگ برطرف کند.

 

صفایی با اشاره به اقدامات و برنامه‌های عمرانی این شهرداری خاطر نشان کرد: سه پروژه مهم و زیر ساختی در حوزه پشتیبانی ارزاق با عنوان انبار آذوقه و در حوزه نشاط اجتماعی پارک بزرگ گردشگری خارگ و در حوزه ایمنی شهر پروژه آتش نشانی خارگ بعد از 50 سال اجرایی  امسال اجراء می‌شود.

 

شهردار خارگ تصریح کرد: این شهرداری آمادگی کامل همکاری با مجموعه نفت در زمینه امورات اجرای پروژه‌های عمرانی، رفاهی و فضای سبز را دارد.

 

رئیس شورای شهر خارگ هم ضمن تشکر از خدمات ارائه شده توسط شرکت پایانه‌های نفتی ایران در جزیره خارگ اظهار داشت: تردد دریایی یکی مشکلات اصلی جزیره خارگ می‌باشد که امیدواریم با تدبیر شرکت پایانه‌های نفتی ایران این مشکل که پیشینه‌ای دیرینه دارد حل شود.

 

مهدی بخشی، استقرار آبفا در جزیره خارگ را یکی از خواسته‌های به حق اهالی جزیره خارگ دانست و تصریح کرد: تاکنون مکاتبات فراوانی صورت در این زمینه گرفته است و الحق و النصاف خدمات وزارت نفت و شرکت پایانه‌های نفتی ایران در حوزه آبرسانی شایسته و قابل تقدیر است.

 

وی با بیان اینکه گازرسانی به منطقه شهری یک آینده نگری برای محدوده شهری جزیره است گفت: امیدواریم  شهر خارگ به گاز متصل شود و زیر ساخت‌های خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

 

مدیرعامل پایانه های نفتی  ایران با تاکید بر توجه به مناطق پیرامونی خارگ افزود: در کنار تلاش‌های مجدانه‌ای که برای دستیابی وزارت نفت به اهداف مورد نظر در حوزه های عملیاتی و فنی در پایانه‌های نفتی ایران دارد، نگاهی ویژه به توسعه محیط پیرامونی و افزایش تعاملات اجتماعی دارد.

 

عباس اسدروز بیان کرد: در سال‌های اخیر بارها شاهد تعریف و تدوین و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در محیط پیرامونی در پایانه‌های نفتی ایران به ویژه  پایانه نفتی خارگ بوده‌ایم.

 

وی  تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه مدیریت شهری در جزیره خارگ صورت گرفته است و امیدواریم این خدمات و آینده نگری تداوم داشته باشد.

 

مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: شرکت پایانه های نفتی ایران یک شرکت ماموریت گرا و در راستای اهداف وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در پایانه های نفتی ایران در حال فعالیت می باشد، ولی با این حال از مسئولیت‌های اجتماعی خود غافل نبوده و اقدامات بسیار فراوانی در حوزه‌های زیر ساختی برای رفاه اهالی جزیره خارگ به سرانجام رسانده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر