کد خبر : 20919

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

اجرای طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در استان بوشهر آغاز شد

اجرای طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در استان بوشهر آغاز شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از آغاز اجرای طرح تاپ در استان خبر داد و گفت: طرح ملی توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار«تاپ» به‌منظور ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه در استان بوشهر آغاز شد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در نخستین جلسه معرفی سامانه تاپ و برنامه‌ریزی چگونگی اجرای این طرح،  سامانه «تاپ» را فرصت مناسبی برای حمایت از واحدهای صنعتی دانست و اظهار داشت: واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی می‌توانند از ظرفیت‌های این سامانه نهایت استفاده را ببرند.

 

وی، با بیان این‌که سامانه تاپ راهبردی اساسی برای توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری  است تصریح کرد: توسعه دانش بنیان بنگاه‌ها و ظرفیت سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید و تامین اشتغال پایدار از اهداف طرح تاپ به‌شمار می‌رود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهراز آمادگی برای اجرای این طرح در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد و افزود: این طرح در دو سطح تقاضای نیروی کار و عرضه نیروی کار دنبال می‌شود که شناسایی و دسته‌بندی بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری متقاضی جذب نیروی کار دانش آموخته از مهمترین بخش‌های این طرح است.

 

حسینی محمدی با بیان اینکه با اجرای طرح تاپ فصل جدیدی از ارتباط دانشگاه و صنعت در استان بوشهر رقم می‌خورد اظهار داشت: طرح تاپ مخفف توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار است که در این راستا توسعه دانش بنیان بنگاهها، جهت دهی و هدایت پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی، تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه و همچنین گسترش فعالیت تحقیق و توسعه در بنگاههای اقتصادی از جمله اهداف مهم این طرح است.

 

وی بیان کرد: در صورت تمایل هر یک از واحدهای صنعتی  اجرای طرح مذکور می‌تواند منجر به ایجاد ارزش افزوده بیشتر از طریق توسعه تولید کالا، خدمات و عملکرد دانش بنیان و افزایش بهره‌وری شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به اهمیت آغاز اجرای طرح ملی تاپ تاکید کرد: بنگاههای اقتصادی استان بوشهر می‌توانند به‌منظور فراهم آوری زمینه‌های رسوخ دانش و فناوری‌های جدید در واحدهای مربوطه با مراجعه به سامانه الکترونیکی توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار تاپ  نسبت به ثبت نام و اعلام نیاز خود اقدام کنند.

 

تسنیم/

ارسال نظر