کد خبر : 20921

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

شناور تجاری از غرق شدن در آبهای خلیج فارس نجات یافت

شناور تجاری از غرق شدن در آبهای خلیج فارس نجات یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه امدادگران دریایی در شبانه‌روز آماده خدمات رسانی هستند گفت: در پی اعلام غرق شدن شناور تجاری در آبهای خلیج فارس دو شناور امدادی ناجی ۲۰ و هادی ۵ بندر بوشهر شش خدمه موتور این لنج از مرگ نجات دادند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر شبانه‌روز آماده خدمات رسانی به حادثه دیدگان دریایی است اظهار داشت: در سواحل استان بوشهر پایگاه‌های امداد دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مستقر و آماده امدادرسانی در بخش‌های مختلف است.

 

وی، با اشاره به اینکه مرکز جستجو و نجات دریایی در تمام شبانه‌روز پاسخگوی مشکلات شناورها در خلیج فارس برای امدادرسانی هستند خاطر نشان کرد: تمام پهنه خلیج فارس برای امداد رسانی تحت پوشش مراکز جست‌وجو و نجات دریایی در بنادر  مختلف همراه با شناورهای ناجی و تجهیزات و نیروی انسانی متخصص هستند.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نجات شش خدمه لنج باری در خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: یک فروند شناور لنج باری که از بندر دوبی به‌مقصد بندر گناوه در حرکت بود به‌سبب آبگرفتگی از ادامه مسیر بازماند که احتمال غرق شناور و از کار افتادن دستگاه مسیریاب آن وجود داشت.

 

ارجمندزاده از اعزام شناور ناجی 20 و هادی 5 از بندر بوشهر برای یاری رساندن به خدمه‌های شناور حادثه‌دیده در خلیج فارس خبر داد و  افزود: این امداد رسانان پس از شناسایی موقعیت این شناور، شش تن از  سرنشینان لنج یادشده را از غرق شدن نجات دادند.

 

وی بیان کرد: شناورهای امدادرسان  به سرعت آب را از موتور لنج حادثه دیده تخلیه کردند و توسط شناورهای ناجی 20 و هادی 5 به اسکله بندر بوشهر منتقل شد .

 

تسنیم/

ارسال نظر