کد خبر : 20927

امام جمعه بوشهر گفت:

اشتغال جوانان در اولویت برنامه مسئولان قرار گیرد

اشتغال جوانان در اولویت برنامه مسئولان قرار گیرد

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جوانان به عنوان ثروت یک کشور محسوب می‌شوند گفت: یکی از مطالبات و درخواست‌های مهم این جوانان اشتغال است که مسئولان در این عرصه با برطرف کردن بروکراسی اداری زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته نکوداشت مساجد نقش این مکان‌های دینی و مذهبی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: مساجد هدیه الهی به جامعه اسلامی و ایمانی است که مردم با حضور در آن از فضای آسمانی در عرصه آموزش معارف دینی، عبادی و خدمت جانبه به جامعه اسلامی بهره می‌برند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه  در جغرافیای زیستی انسان در جامعه اسلامی هیچ مکانی مقدس‌تر از مسجد نیست گفت: مساجد متعلق به خداوند یکتا است و از حرمت، موازین و جایگاه ویژه‌ای نزد ایزد منان برخوردار است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، آثار و برکات مساجد را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ساخت، تعمیر، نوسازی و بازسازی مساجد از فضلیت‌های مهمی نزد خداوند متعال برخوردار است و اهل مساجد به عنوان زائران خداوند محسوب می‌شوند که باید از این ظرفیت به ویژه در ماه مبارک رمضان بهره کافی برده شود.

 

امام جمعه بوشهر تولید و رونق تولید با راهبردهای اقتصاد مقاومتی را زمینه شکوفایی اقتصاد جامعه دانست و تاکید کرد: اگر کشور و جامعه بخواهد رشد و پیشرفت کند باید در شکوفایی تولید، رونق تولید، ایجاد اشتغال برنامه‌ریزی علمی و دانش بنیان و با کار جهادی نقش آفرینی کند.

 

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه دشمن در جنگ سرد و نیابتی علیه ایران اسلامی نمی‌تواند به اهداف خود برسد خاطرنشان کرد: رویکرد دشمن پس از شکست در جنگ نظامی و ترور،  جنگ اقتصادی است که تحریم نفتی ایران در فضای جهانی در این راستا است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه دشمن در جنگ اقتصادی هم شکست می‌خورد افزود: باید اقتصاد بدون نفت برنامه‌ریزی شود که اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی نقش مهم  و تاثیرگذاری در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن  است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به حمایت از کالای ایرانی گفت: حمایت و خرید کالای ایرانی ضمن اینکه منظومه اقتصادی کشور به حرکت می‌آورد مشکلات اشتغال و اقتصاد جامعه را برطرف می‌کند که تحقق این مهم منوط به تولید کالای با کیفیت و عرضه آن با قیمت مناسب است.

 

امام جمعه بوشهر رقابت‌پذیری کالای ایرانی با مشابه خارجی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: تولیدکنندگان ضمن تولید با کیفیت، کالا را با قیمت واقعی در اختیار مردم قرار دهند تا حمایت از کالای ایرانی محقق شود.

 

صفایی بوشهری با گرامیداشت روز ملی خلیج فارس با اشاره به اینکه این آبراه استراتژیک از همان آغاز مورد طمع استعمارگران قرار داشته است خاطر نشان کرد: بیش از 700 سال است که استعمارگران و سلطه‌طلبان به خلیج فارس حمله کرده‌اند  و استان بوشهر بیش از 2 قرن مورد تهاجم کشورهای اروپایی استعمارگر از جمله پرتغالی‌ها و انگلیسی‌ها قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه کشورهای مختلف حاشیه خلیج فارس بارها مورد تهاجم استعمارگران قرار گرفته‌اند تصریح کرد: با ایستادگی و مقاومت مردم ایران  سلطه‌طلبان، هیچگاه نتوانستند ایران را ازآن خود کنند چون مردم جنوب از جمله بوشهری‌ها، هرمزگانی‌ها و خوزستانی‌ها با داشتن سرداران و علما نگذاشتند اهداف دشمنان محقق شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: خلیج فارس تا همیشه فارس است و اجازه تعرض هیچ کشور بیگانه‌ای به این آبراه استراتژیک داده نمی‌شود.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به سالروز  تشکیل شوراها و گرامیداشت این روز افزود: شوراها یک نهاد مردم سالار دینی است که در عرصه توسعه و پیشرفت در بخش‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی با الگوی ایرانی اسلامی تلاش می‌‌کند.

 

امام جمعه بوشهر با تبریک روز کارگر نقش مهم و تاثیرگذار قشر زحمتکش کارگر را در جامعه مورد اشاره قرار داد و گفت: کارگر اساس اقتصاد یک کشور و جامعه است چراکه بدون کارگر سرمایه، ابزار و مدیریت نمی‌تواند به تولید برسد و کارگران به عنوان حلقه آخر تولید محسوب می‌شود.

 

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به آموزش مهارتی تصریح کرد: جوانان به فراگیری آموزش‌‌های مهارتی توجه کنند که در این راستا استان بوشهر در حوزه نیروگاه اتمی و صنایع نفت و گاز برای جوانان آموزش‌های مهارتی ایجاد شده و باید از این فرصت بهره برده شود.

 

وی با تاکید بر پرداخت به موقع حقوق کارگران افزود: بیمه کارگران باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد تا حق کارگران در این عرصه ضایع نشود.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر به اشتغال جوانان پرداخت و با اشاره به نقش مهم مسئولان در این حوزه افزود: جوانان به عنوان ثروت یک کشور محسوب می‌شوند که در این زمینه یکی از مطالبات و درخواست‌های مهم این جوانان، اشتغال است و مسئولان استان بوشهر در این عرصه با رفع بروکراسی اداری، زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند.

 

صفایی بوشهری ساختار اداری سنگین و پیر در دستگاه‌های اجرایی را یکی از مشکلات در عرصه تولید و اشتغال دانست و تاکید کرد: ساختار و قوانین دست پاگیر و کاغذ بازی در ادارات برای اجرای طرح‌های تولیدی، سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی کنار گذاشته شود و این ساختار تصحیح شود.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با محکوم کردن جنایات آل‌سعود در قتل 37 تن از مسلمانان عربستانی گفت: این افراد آزادی‌خواه، منتقد و مظلوم به‌دست جنایتکاران عربستانی گردن زده شدند که 32 تن آنان شیعه بودند.

 

وی با بیان اینکه سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی حقوق بشر در اعدام این افراد عکس‌العمل نشان ندادند افزود: سکوت مرگ‌افزا سازمان‌ها و کشورهای مدعی حقوق بشر در این عرصه نشان از  حمایت از جنایت آنان است و این در حالی است که وقتی یک سوداگر مرگ و قاچاقچی مواد مخدر به اعدام محکوم می‌شود عکس‌العمل نشان می‌دهند.

 

صفایی بوشهری آمریکا را سردمدار تروریست جهانی و آل‌سعود را سردمدار تروریست منطقه دانست و گفت: همه این کشورها مورد حمایت  رژیم صهیونیستی هستند ولی انقلاب اسلامی این معادله و جنایات را بر هم زده و برای انسان‌های مطلوم  آزادی و حقوق بشر را مورد توجه قرار داده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر