کد خبر : 20929

منع شهرداری‌ بوشهر از مالکیت تیم شاهین:

شایعه یا واقعیت؟

 شایعه یا واقعیت؟

تیم‌داری به صورت حرفه‌ای هزینه‌های بسیار زیادی را در بر دارد که مطابق با بخش‌نامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که به معاونان عمرانی استان‌ها ارائه‌شده این مهم ممنوع اعلام‌شده است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ تیم‌داری به صورت حرفه‌ای هزینه‌های بسیار زیادی را در بر دارد که مطابق با بخش‌نامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که به معاونان عمرانی استان‌ها ارائه‌شده، این سازمان‌ها را از این مهم منع کرده است. بر این اساس، این قانون، شهرداری‌ها اجازه فعالیت ورزشی حرفه‌ای را ندارند و باید تیم‌ها را واگذار کنند.

 

بعد از موفقیت تیم شاهین شهرداری بوشهر برای ورود به لیگ برتر شاهد پیام‌های متعدد تبریک مسؤولین بوده‌ایم ولی در کنار آن برخی شایعات نیز در فضای مجازی دست به دست می‌شود مبنی بر اینکه امتیاز شاهین شهرداری بوشهر فروخته خواهد شد.

 

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در گفتگوی آبان‌ماه سال گذشته خود نیز گفته است پرداختن به باشگاه‌داری، تیم‌های ورزشی و برگزاری مسابقات، انحراف در وظیفه شهرداری است و شهرداری‌ها باید از تیم‌داری و باشگاه‌داری فاصله بگیرند.

 

این موضوع دستمایه‌ای شد برای اینکه بدانیم چه سرنوشتی در انتظار تیم شاهین شهرداری بوشهر خواهد بود، تیمی که به تازگی جواز ورود به لیگ برتر را کسب کرده است.

 

منع شهرداری‌ها از تیم‌داری حرفه‌ای صحت دارد

 

سید نورالدین امیری با بیان اینکه صد در صد سهام تیم شاهین متعلق به شهردار بوشهر است، در خصوص وضعیت باشگاه‌داری شهرداری‌ها گفت: در سال ۹۵ نامه‌ای از طرف وزارت کشور با امضای هوشنگ خندان‌دل به شهرداری‌ها ارسال‌شده است و در آن نامه شهرداری‌ها را از تیم داری منع کرده است.

 

 

منتظر استعلام وزارت کشور هستیم

 

شهردار بوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه تیم‌داری حرفه‌ای هزینه‌های زیادی را در بر دارد، هنوز در این خصوص هیچ تصمیمی گرفته نشده است و باید در صحن علنی شورا این موضوع بررسی شود. کما اینکه در حال حاضر منتظر استعلام وزارت کشور هستیم.

 

شهرداری در کنار شاهین خواهد ماند

 

امیری افزود: تیم شاهین متعلق به استان بوشهر و سهام آن مربوط به شهرداری است و مطمئناً ما در کنار تیم شاهین خواهیم ماند ولی در خصوص اداره آن باید جلسه با اعضای شورای شهر گرفته شود.

 

شهردار بوشهر در خصوص شایعه واگذاری امتیاز تیم شاهین شهرداری بوشهر اظهار داشت: این صحبت‌ها شایعه است و آن را تکذیب می‌کنم.

 

امیری بیان کرد: بحث تیم‌داری شهرداری بوشهر یک مبحث فنی حقوقی است که باید بعد از استعلام از وزارت کشور و مطرح کردن در شورای شهر در خصوص آن اظهارنظر بیشتر کرد چون شورا منبع تصمیم‌گیری بوده و شهرداری مجری است.

 

شهردار بوشهر خاطرنشان کرد: مردم و هواداران بوشهر مطمئن باشند نخواهیم گذاشت خاطرات تلخ کم‌لطفی‌ها به تیم شاهین تکرار شود.

 

با توجه به خاطرات و اتفاقات تلخ گذشته برای پیشرفت بیشتر تیم شاهین نیاز به عزم همگانی دست‌اندرکاران این رشته ورزشی و حمایت و هم‌افزایی مسؤولین استانی است تا فوتبال بوشهر به جایگاه موردنظر مردم این دیار دست یابد.

 

فارس/

ارسال نظر