کد خبر : 20934

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت:

شهادت طلبه همدانی نتیجه نفرت پراکنی‌ها علیه روحانیت است/ درخواست مدیر حوزه بوشهر از مسؤولان امنیتی جهت برخورد با سلبریتی‌ها

شهادت طلبه همدانی نتیجه نفرت پراکنی‌ها علیه روحانیت است/ درخواست مدیر حوزه بوشهر از مسؤولان امنیتی جهت برخورد با سلبریتی‌ها

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: کسانی که در فضای مجازی علیه روحانیت نفرت پراکنی می‌کنند باید نسبت به آنها برخورد مقتضی صورت بگیرد

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حجت الاسلام رضا خدری ظهر امروز در گفتگو با جمعی از خبرنگاران با اشاره به شهادت حجت الاسلام مصطفی قاسمی طلبه همدانی به دست یکی از اشرار که به ضرب 2 گلوله به شهادت رسید اظهار داشت: اتفاقی که در همدان برای یکی از طلاب مظلوم اتفاق افتاد و توسط یکی از افراد شرور به شهادت رسید بسیار تلخ است که دل ملت ایران و همچنین حوزه‌های علمیه را به صورت عمومی جریحه دار کرد.

 

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر افزود: معتقدم این اتفاقی که افتاده قاتل نه یک شخص شرور بلکه همه کسانی هستند که مدت زیادیست به نفرت پراکنی علیه روحانیت توسط افراد کم اطلاع و بی‌سواد نسبت به خدمات حوزه‌های علمیه و خدمات روحانیون به جامعه مشغولند؛ شهید قاسمی یک طلبه عادی بود و نه طلبه‌ای صاحب سمت که در یک مرکز تصمیم گیری قرار داشت، او مسؤول یک کتابخانه در حوزه علمیه است.

 

خدری اظهار داشت: چرا باید این جو ناامنی وجود داشته باشد که این طلبه به این راحتی به شهادت برسد، آن هم در هفته‌ای این اتفاق ناگوار در کشور ما افتاد که مصادف با شهادت شهید مطهری است، محقق برجسته‌ای که عمده طلاب ما از او در امر کتابخوانی و تحقیق و پژوهش الگو می‌گیرند.

 

وی خطاب به مسؤولان دولتی و نیز فعالان فضای مجازی اعم از هنرمندان و نخبگان اظهار داشت: این افراد متاسفانه در دام‌ها می افتند و فریب تبلیغات سوء علیه روحانیت می‌خورند و با تبلیغات مسموم و با شایعه پرانی و نفرت پراکنی ها علیه روحانیت مواجه می‌شوند و متاسفانه خیلی از این شایعات را باور می‌کنند که نتیجه آن این می‌شود که یک شخص شرور که هیچ خدمتی هم برای جامعه ارائه نمی‌دهد دست به چنین جنایتی می زند.

 

خدری همچنین خطاب به نیروهای امنیتی گفت: چرا نزدیک به دو سال که این شخص در فضای مجازی خشونت را ترویج می‌دهد اقدامی صورت نمی‌گیرد؟ چرا فضای مجازی آنقدر رها باشد که افراد شرور بتوانند از آن سوء استفاده کنند؟ نزدیک به دو سال ترویج خشونت و سلاح و سلاح‌هایی که در کشور ما ممنوع است توسط این فرد صورت گرفته چرا طی این مدت با وی برخوردی نشده است؟ نهادهای امنیتی ما کجا هستند؟ آن‌ها قطعاً توان برخورد با چنین مواردی را دارند.

 

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر افزود: خواسته اکید جامعه روحانیت و حوزویان به شدت از این حادثه قلبشان جریحه دار شده است این است که فضای مجازی را بهتر از این کنترل کنند و مفاسدی که از قبل معلوم است و یک شخص شرور که از قبل تهدید می‌کند افرادی را به کشتن، باید پیشاپیش برخوردهای مقتضی صورت بگیرد تا شاهد اینگونه حوادث ناگوار که طی یکی دو سال اخیر چندین بار اتفاق افتاده و طلاب و روحانیون مظلوم ما مورد ضرب و جرح و شهادت قرار گرفتن نباشیم.

 

وی افزود: تا کی نهادهای امنیتی باید دست روی دست بگذارند و مردمی که دوستدار روحانیت هستند باید شاهد چنین حوادث و ناامنی‌هایی باشیم و تا کی حوزه‌های علمیه و طلاب شاهد اینگونه حوادثی برای همکاران خود باشند، باید جلوی این اتفاقات گرفته شود.

 

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر ادامه داد: کسانی که در فضای مجازی نفرت پراکنی می‌کنند باید نسبت به آنها هم برخورد مقتضی صورت بگیرد؛ افرادی به نام بازیگر و سلبریتی و هرکسی که سواد چندانی ندارد و اطلاعی از روحانیت اصیل و خدمات هزار ساله آنها ندارد نباید سخنان غیر مسؤولانه بزنند و نفرت پراکنی کنند که چنین جنایت‌هایی اتفاق بیفتد.

 

خدری گفت: امیدواریم در آینده با هوشیاری مسؤولان امنیتی و برخوردهایی که با این نفرت پراکنی‌ها می‌شود شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

 

فارس/

ارسال نظر