کد خبر : 20935

کارشناس آموزش مسائل اجتماعی بیان کرد:

فرهنگ سازی و آگاهی بخشی زمینه ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی است

فرهنگ سازی و آگاهی بخشی زمینه ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی است

کارشناس آموزش مسائل اجتماعی بیان کرد فرهنگ سازی و آگاهی بخشی زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی است. آسیبهای اجتماعی در این قشر جامعه مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش بوشهر۲۴؛ عبدالحسین شبانی نژاد مشاور و کارشناس مسائل اجتماعی در حاشیه برگزاری کارگاه توانمندسازی با محوریت آموزش خود مراقبتی در دبیرستان دخترانه استان در گفتگو با این خبرگزاری از استقبال مخاطبان از برگزاری این دوره ها اشاره کرد و افزودند: خودمراقبتی گام نخست در حفظ سلامت است و دختران می توانند در سلامت خود، خانواده و جامعه نقش آفرین باشند، اگر یک دختر در خانواده از سلامت کافی برخوردار باشد می تواند در سلامت دیگر افراد تاثیرگذار شود.

 

وی با بیان اینکه در تعریف خودمراقبتی چندین شاخص مدنظر است، اظهار داشت: خودمراقبتی، رفتاری داوطلبانه است و فرد آن را می آموزد، این رفتار همگانی است و آموزش ها می تواند در سلامت اعضای خانواده نیز تاثیرگذار باشد.

 

مشاور آسیب شناسی اجتماعی ادامه داد: خودمراقبتی عملی است که هر فرد از دانش و توان خود به عنوان یک منبع استفاده می کند که اثرات این خودمراقبتی در دیگر کشورها موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

 

وی افزود: خودمراقبتی برای حفظ سلامت، خودمراقبتی در ناخوشی های جزیی، خود مراقبتی در بیماری های مزمن و خودمراقبتی در بیماری حاد از جمله شاخص های این رفتار است.

 

وی یادآور شد، بیشترین بحث و تاکید در این دوره، بر خودمراقبتی در حفظ  

 

سلامتی و ناخوشی های جزیی است که مرحله نخست برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

وی اضافه کرد، در اکثر مواقع اگر خودمراقبتی در راستای حفظ سلامت باشد به مراحل بعدی کشیده نمی شود..شبانی نژاد فرهنگ سازی و آگاهی بخشی زمینه ساز کاهش انحرافات اجتماعی دانستند و افزودند:موضوع پیشگیری و آگاهی سازی بانوان در مدارس کشور از جمله کارهای مهمی است که برای مقابله با رشد 

 

آسیبهای اجتماعی در این قشر جامعه مورد توجه قرار گیرد.

IMG-20190501-WA0006

IMG-20190501-WA0002

IMG-20190501-WA0010

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر