کد خبر : 20940

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

۲۵۰ برنامه در هفته بزرگداشت مقام معلم در استان بوشهر اجراء می‌شود

۲۵۰ برنامه در هفته بزرگداشت مقام معلم در استان بوشهر اجراء می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در هفته معلم ۲۵۰ برنامه در شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان بوشهر اجراء می‌شود گفت: در این هفته از ۱۷۷ معلم نمونه شامل ۲۹ معلم استانی و ۱۴۸ معلم نمونه از شهرستان‌ها و مناطق تجلیل می‌شود.

 به گزارش بوشهر ۲۴؛ ناصر کرمی صبح امروز در آیین تجلیل از معلمان نمونه استان بوشهردر کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی(ره) بوشهر، جایگاه معلم در توسعه و پیشرفت جامعه را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: معلم در تمام ابعاد جامعه و خانواده نقش مهم و تاثیرگذاری دارد که در این راستا تکریم معلم باید همواره در جامعه وجود داشته باشد.

 

وی، تجلیل از معلمان را تکریم جایگاه علم و دانش ‌دانست و تصریح کرد: هفته مقام معلم فرصتی برای تجلیل همه آحاد جامعه از مقام معلم است و این قشر تاثیرگذار جامعه، جایگاه والایی نزد ایزد منان و جامعه دارد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر مجموع فرهنگیان این استان را 15 هزار و 105 نفر دانست و  گفت: امسال حدود 800 نفر از این تعداد بازنشسته می‌شوند و این در حالی است که امسال 2500 نفر از نیروهای آموزشی مدارس  از طریق حق التدریس آزاد، شاغلان و بازنشستگان فرهنگی تامین شده است و این در حالی است که امسال تعدادی دیگر از نیروهای حق التدریس جذب می‌شوند.

 

کرمی با تاکید بر توجه به حل مشکلات فرهنگیان در بخش‌های معیشتی گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از 228 میلیارد ریال وام و تسهیلات بانکی به همکاران فرهنگی استان بوشهر پرداخت شده است.

 

وی از تدوین ویژه برنامه گرامیداشت هفته مقام معلم در استان خبر داد و بیان کرد: در این هفته که تا 18 اردیبهشت ادامه دارد 250 برنامه در مرکز استان، شهرستان‌ها و مناطق در عرصه‌‌های گوناگون برگزار می‌شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تجلیل از معلمان  نمونه را یکی از برنامه‌های مهم دانست و تصریح کرد: در این هفته از 177 معلم نمونه شامل 29 معلم استانی و 148 معلم نمونه از شهرستان‌ها و مناطق تجلیل می‌شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر